słabe przelotne opady deszczu
20°
19°
piątek
Relacja z piłkarskiego turnieju w Nakle Śląskim
27 lutego 2023 r. | 22:18
0

W niedzielę 26 lutego na hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Kai Mireckiej w Nakle Śląskim odbyła się druga edycja piłkarskiego zimowego turnieju o Puchar Wójta Gminy Świerklaniec dla Żaków (rocznik 2015).

Podczas zawodów można było zjeść ciasto i napić się kawy, a dochód z ich sprzedaży - 1810 zł - będzie przekazany na pomoc dla chorego na nieuleczalną chorobę Nikodema.

Zwyciężyli gospodarze - zawodnicy Orła Nakło Śląskie przed Pokojem Sadów i Futsalem Akademią Pyskowice. W turnieju udział wzięli jeszcze młodzi zawodnicy HKS Odra Miasteczko Śląskie, LKS Sokół Orzech i Orła Bobrowniki.

Dochód ze sprzedaży ciasta i gorących napojów podczas zawodów zostanie przekazany na pomoc dla chorego na nieuleczalną chorobę Nikodema ze Świerklańca, który funkcjonuje na poziomie niepełnosprawności w stopniu głębokim i potrzebuje całodobowej opieki. Dzięki hojności dobrych ludzi udało się zebrać kwotę 1810 zł. Specjalne podziękowania za pokaźną „cegiełkę” należą się firmie Hydromax z Nakla Śląskiego.

Dziękujemy za świetną organizację turnieju członkom LKS Orzeł Nakło Śląskie i pracownikom Urzędu Gminy Świerklaniec. Za zaangażowanie i grę dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy walczyli na boisku. Dziękujemy także wszystkim osobom, które finansowo wsparły Nikodema.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *