zachmurzenie umiarkowane
16°
14°
środa
Rozpoczęcie budowy centrum przesiadkowego w Świerklańcu
31 maja 2022 r. | 07:00
0

Symboliczne wbicie w ziemię łopaty oficjalnie rozpoczęło budowę wartego niemal 6 milionów złotych centrum przesiadkowego przy ul. Parkowej. Zakończenie budowy planowane jest na sierpień 2023 roku. To jednak nie koniec dobrych informacji. Gmina Świerklaniec otrzymała także gwarancję dofinansowania w kwocie 10 milionów zł na inwestycje drogowe.

To będzie miejsce na miarę XXI wieku. Inwestycja przewiduje powstanie nowoczesnego ośrodka komunikacji i będzie obejmować czterostanowiskowy peron o lekkiej konstrukcji dla autobusów przegubowych, wyposażony w dwie elektroniczne tablice LED, stanowiące element systemu dynamicznej informacji pasażerskiej.

To jednak nie koniec nowości. Obok znajdować się będzie stanowisko ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsce przeznaczone dla metropolitalnego roweru wraz z budkami serwisowymi dla jednośladów. Całość dopełniać będą elementy małej architektury. Przewidywana jest także przebudowa skrzyżowań i zjazdów oraz oświetlenie istniejących i projektowanych miejsc dla pieszych. W ramach inwestycji powstanie także jak największa ilość miejsc postojowych. To wszystko tuż przy zabytkowym Parku w Świerklańcu.

30 maja symbolicznego wbicia w ziemię łopaty dokonali Poseł na Sejm RP Barbara Dziuk, Wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl, Przewodniczący Rady Gminy Świerklaniec Jarosław Wasążnik oraz przedstawiciel Wykonawcy konsorcjum firm z Tarnowskich Gór PIM KZ Sp. z o.o. oraz Konstrukcje Stalowe K-Z Sp. z o.o., który został wyłoniony w drodze przetargu.
Budowa Centrum Przesiadkowego w Świerklańcu przy ulicy Parkowej dofinansowana jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz ze środków Unii Europejskiej (RPO na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego).

Wydarzenie w Świerklańcu było także okazją do wręczenia przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego z powiatu tarnogórskiego promes w ramach II Edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Poseł na Sejm RP Barbara Dziuk wręczyła na ręce Wójta Gminy Świerklaniec promesy na łączną kwotę 10 milionów złotych. 5 milionów złotych na przebudowę ulicy Młyńskiej w Świerklańcu oraz 5 milionów złotych na budowę ul. Obłoków w Nakle Śląskim wraz z budową chodników przy ul. Powstańców i Szopena w Nakle Śląskim oraz przy ul. Nakielskiej w Orzechu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *