bezchmurnie
19°
17°
wtorek
Ruszyła budowa boiska wielofunkcyjnego w Nakle Śląskim
29 lipca 2020 r. | 07:00
0

Gmina Świerklaniec rozpoczyna realizację inwestycji pn. "Budowa boiska wielofunkcyjnego w sołectwie Nakło Śląskie". 28 lipca odbyło się przekazanie placu budowy wykonawcy. Nowe boisko do mini koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej ma być wybudowane do końca października br.

Inwestycja będzie kosztować niemal 350 tys zł. 85% łącznych nakładów na zadanie pochodzi z Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii. Wykonawcą robót budowlanych, z którym zawarta została umowa jest firma Grumix z siedzibą w Sarnowie. Planowane do realizacji zadanie dotyczy infrastruktury sportowej w gminie Świerklaniec, z której korzystać będą mogli nie tylko jej mieszkańcy, ale także goście z całego naszego regionu.

Projekt dotyczy budowy boiska wielofunkcyjnego, zbudowanego z pól do gier w piłkę ręczną, mini koszykówkę i siatkówkę o całkowitych wymiarach 36,00 x 21,00 m. Dodatkowymi elementami wyposażenia będą: kosze do gry w piłkę koszykową, słupki do piłki siatkowej, bramki do piłki ręcznej, ogrodzenie, stojaki na rowery i ławki. Zostanie wykonana kanalizacja deszczowa, służąca odwodnieniu boiska.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *