słabe przelotne opady deszczu
20°
19°
piątek
Salon Śląski w zabytkowym parku w Świerklańcu
21 maja 2021 r. | 20:39
0

Stowarzyszenie WRAZIDLOK dzięki wsparciu gminy Świerklaniec stworzyło w Pałacu Kawalera „Salon Śląski”. To cykl różnych wydarzeń: wystaw, koncertów, prelekcji, prezentacji, koncertów, pokazów, które mają wspomnieć wspaniałą historię tego niezwykłego miejsca. Wydarzenia w ramach Śląskiego Salonu odbywają się w soboty i niedziele w świerklanieckim parku zabytkowym.

Salon Śląski 22 maja o godz. 16:00 zaprasza do Pałacu Kawalera w Świerklańcu na prelekcję pt.: "Śląskie księżniczki". Wykładowczynią będzie Marlena Szyszka ze Stowarzyszenia WRAZIDLOK. Bohaterkami prelekcji będą: Daisy, Joanna Gryzik, Blanka de Paiva i Matka Ewa. O godzinie 17.00 zapraszamy na zwiedzanie Pałacu Kawalera. Gośćmi specjalnymi będą dwie Damy w strojach historycznych: Ania Zorychta Szymonek i Beata Kurzok. Będzie okazja na fotołowy.

W niedzielę 23 maja Salon Śląski zaprasza do Pałacu Kawalera na trzy wydarzenia: o godzinie 16.00 i 17.00 po wystawie "Pałac pełen blasku" oprowadzi Zbigniew Banaś jej autor, który opowie o tym, jak kolekcja powstała. O godzinie 18.00 w kościele parkowym pw. Dobrego Pasterza obejrzeć będzie można mauzoleum i podziemia.

Zapraszamy także na kolejne wydarzenia:
29.05 - Inauguracja wystawy obrazów i rysunków Mirosława Ogińskiego
30.05 - Jania Band - koncert na wodzie
05.06 - pokaz i prelekcja nt. rowerów zabytkowych, udział grupy rekonstrukcyjnej - Kamila Kałyniak
06.06 - warsztat wyrobu koronek klockowych - Małgorzata Połubok
12.06 - "Jak zostać gwiazdą w internecie?" - Mirosława Karpińska
13.06 - warsztat z rysowania komiksów - wspólnie z Biblioteką Śląską
19.06 - występ wychowanków Szkoły Suzuki
20.06 - wykład nt. śląskich noblistów - Teresa Szydłowska + inauguracja wystawy
26.06 - wykład pt.: Żydzi górnośląscy - Leszek Jodliński
27.06 - wykład Leszka Bensza pt. "Piekarskie historie niesamowite".

Partnerami Salonu Śląskiego są Urząd Gminy Świerklaniec, Gminny Ośrodek Kultury w Świerklańcu i Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach.
Salon Śląski stworzyło Stowarzyszenie WRAZIDLOK, więcej nt. naszej działalności emagnaci.pl.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *