bezchmurnie
środa
Ścieżka bioróżnorodności w parku w Nakle Śląskim
01 czerwca 2021 r. | 07:00
0

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim w przyszkolnym parku stworzył nową atrakcję dydaktyczną w ramach działań projektowych programu "Zrównoważone rolnictwo w służbie bioróżnorodności".

Nakielska szkoła realizowała ten program, jako jedna z dziesięciu szkół w Polsce.

Na ścieżkę składa się 40 tablic z opisami różnych gatunków roślin i zwierząt, występujących w nakielskim parku oraz kilkadziesiąt budek lęgowych dla ptaków i uli dla owadów zapylających. Dokonano również nasadzeń roślin miododajnych, a także stworzono łąkę kwietną, w skład której wchodzi 80 gatunków roślin.

Oficjalne otwarcie ścieżki odbyło się 26 maja.

Zdjęcia dzięki uprzejmości ZS CKR w Nakle Śląskim.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *