bezchmurnie
środa
Śląska Akademia Senior@ – bezpłatne szkolenia komputerowe dla Seniorów
11 czerwca 2020 r. | 07:00
0

Gmina Świerklaniec przystąpiła do projektu Śląska Akademia Senior@, czyli bezpłatnych szkoleń komputerowych dla Seniorów powyżej 65 roku życia. W trosce o bezpieczeństwo szkolenia odbędą się zdalnie (on-line). Serdecznie zapraszamy do udziału Seniorów z gminy Świerklaniec. Po ukończeniu kursu Seniorzy na własność otrzymają tablet.

Podczas szkoleń 10-osobowe grupy nauczą się obsługi laptopów, tabletów, czy smartfonów, zdobywając umiejętności poruszania się w internecie, a dzięki temu zyskują dostęp do usług, informacji i social media. Kurs nauczy co można zyskać dzięki e-receptom, a także jak bezpiecznie i wygodnie płacić rachunki, czy dokonywać zakupów przez internet z dostawą do domu. Studenci poznają dokładnie także nowe aplikacje (np. Messengera i WhatsAppa), które mogą ułatwić im kontakt z rodziną przy pomocy otrzymanego na zakończenie kursu tabletu. Szkolenia będą prowadzić wyspecjalizowani Trenerzy, przygotowani do pracy z osobami starszymi, wykorzystując odpowiednie metody szkoleniowe. Kurs obejmuje 60 lub 90 godzin, które realizuje się w trakcie kilkunastu spotkań.

Proces rekrutacji do grup zdalnych:

- Zainteresowane osoby proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 577 888 627, 575 888 964 lub 32 496 94 88 w celu uzyskania szczegółowych informacji.
- W trakcie rozmowy z Koordynatorem należy podać adres mailowy, na który zostaną wysłane dokumenty: (formularz rekrutacyjny wraz z załącznikami).
- Otrzymane dokumenty wypełnione przez kandydata na Uczestnika należy w formie skanu lub zdjęcia odesłać drogą mailową, a następnie nadać do Biura Fundacji w Chorzowie w wersji papierowej.
- Zgłoszenia będą weryfikowane w procesie rekrutacji, zgodnie z regulaminem.
- Osoby zainteresowane otrzymują informację zwrotną.
- Liczba miejsc jest ograniczona.

Kto może wziąć udział w grupach zdalnych:
- Osoby, które ukończyły 65 rok życia,
- zamieszkujące na terenie gminy deklarującej przystąpienie do projektu (lista gmin: www.cyfrowy-slask.com ),
- posiadające dostęp do sprzętu umożlwiającego realizacje szkoleń zdalnych.

Wymagania dot. sprzętu i internetu są bardzo podstawowe.

Komputer: minimum dwurdzeniowy procesor + 2GB ramu (rekomendowane 4 rdzenie i 4GB ramu); mikrofon, głośniki (wbudowane lub zewnętrzne). Rekomendowana kamerka internetowa (wbudowana lub zewnętrzna).

System operacyjny oraz oprogramowanie: Windows 7 (i wyżej) oraz przeglądarka internetowa Google Chrome lub Mozilla Firefox.

Dostęp do internetu (minimum 0.5Mbit/sek upload oraz minimum 1Mbit/sek download).

Uwaga: Jest też możliwość uczestniczenia w zajęciach na platformie używając tabletów.

Co można zyskać:
- Bezpłatne szkolenia kompetencji cyfrowych.
- Praktyczne, nowe umiejętności obsługi: telefonu, komputera, internetu.
- Grupowe działania animacyjne.
- Certyfikat udziału w projekcie.
- TABLET NA WŁASNOŚĆ.

Nie jest wymagane jakiekolwiek minimum wiedzy, ponieważ grupy będą tworzone na zróżnicowanym poziomie. Udział mogą wziąć osoby, które do tej pory w ogóle nie korzystały ze smartfonów, komputerów/laptopów czy tabletów, a sprzęt na czas zajęć udostępni im rodzina (możemy logować się do platformy szkoleniowej za pomocą jednego kliknięcia skrótu z pulpitu), ale także zachęcamy do wzięcia udziału osoby na co dzień korzystające w różnej formie z podanych narzędzi, aby mogły one uzyskać nowe, przydatne umiejętności w odpowiedzi na aktualne potrzeby.

Na wszelkie pytania i wątpliwości z odpowiadają Koordynatorzy pod numerem telefonu: 577 888 627 , 575 888 964 lub 32 496 94 88. Zajęcia w ramach projektu Śląska Akademia Senior@ realizowane są od 24 września 2018 roku i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Projekt potrwa trwa do końca 2020 roku.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *