zachmurzenie umiarkowane
21°
17°
piątek
Spotkanie informacyjne dla uchodźców z Ukrainy i osób, które udzieliły im schronienia
16 marca 2022 r. | 07:05
0

W środę 16 marca o godz. 17:00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Kai Mireckiej w Nakle Śląskim (wejście od ul. Szkolnej) odbędzie się spotkanie dla uchodźców z Ukrainy, którzy mieszkają na terenie gminy Świerklaniec oraz osób, które zapewniły im zakwaterowanie.

W związku z dużą liczbą uciekających przed wojną obywateli Ukrainy, którzy schronienie znaleźli w domach Mieszkańców i w zasobach gminy Świerklaniec, pojawiło się wiele pytań. Odpowiedzą na nie pracownicy Urzędu Gminy Świerklaniec i gminnych jednostek organizacyjnych.

Tematy jakie zostaną poruszone będą dotyczyć m. in.:

•    rejestracji uchodźców i nadania im nr PESEL;
•    legalności pobytu cudzoziemców;
•    korzystania przez nich ze świadczeń zdrowotnych i pomocy społecznej;
•    zasady udzielania wsparcia finansowego osobom, które przyjęły do swoich domów mieszkańców Ukrainy;
•    objęcia dzieci z Ukrainy obowiązkiem szkolnym.

Dla obywateli Ukrainy, którzy przekroczyli granicę z Polską po 24 lutym br. i deklarują chęć pozostania w naszym kraju, będą nadawane numery identyfikacyjne PESEL. Wniosek o nadanie numeru PESEL obywatele Ukrainy będą składać osobiście w Referacie Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy Świerklaniec (budynek USC ul. Parkowa 32). Wnioski będą rozdawane na spotkaniu.

Uwaga! Aby ograniczyć ilość osób na spotkaniu prosimy, aby obecny był jeden przedstawiciel danej rodziny.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *