bezchmurnie
wtorek
Spotkanie pn. “Rolnictwo przyszłością Europy”
20 kwietnia 2022 r. | 07:00
0

Nowoczesne, zrównoważone i ekologiczne. Takie powinno być rolnictwo XXI wieku. Rozmawiano o tym na dzisiejszym spotkaniu pn. "Rolnictwo przyszłością Europy" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim pod patronatem Posła na Sejm RP Barbary Dziuk.

Gościem honorowym na spotkaniu był Komisarz ds. rolnictwa UE Janusz Wojciechowski, który na co dzień pracuje w Brukseli, a do Polski przyjeżdża bardzo rzadko. To duże wyróżnienie dla szkoły w Nakle Śląskim, a także całej Gminy Świerklaniec. Komisarz europejski odpowiada randze ministra w rządzie państwa.

W spotkaniu uczestniczyli w nim m. in. Wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl, rolnicy z terenu Gminy Świerklaniec, a także przedstawicielki Stowarzyszenia Przyjaciół Kultury i Tradycji Śląskiej z Orzecha, które miały okazję pochwalić się swoimi wyrobami rękodzielniczymi.

Miłym akcentem na zakończenie spotkania było przekazanie komisarzowi drobnych upominków, w tym tradycyjnej babki wielkanocnej, którą upiekły panie ze Stowarzyszenia.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *