słabe przelotne opady deszczu
20°
19°
piątek
Spotkanie z dzielnicowym
21 listopada 2019 r. | 22:14
0

Policjanci, zajęcia profilaktyczne z młodzieżą prowadzą regularnie na terenie całego powiatu. Spotkania dotyczą uczniów wszystkich placówek szkolnych, a omawiane tematy związane są z rozmaitą kategorią zagrożeń. Dzielnicowi z komisariatu w Radzionkowie spotkali się z młodzieżą podstawówki w Nowym Chechle, gdzie poruszyli bardzo ważne kwestie ich bezpieczeństwa.

Spotkanie w Szkole Podstawowej w Nowym Chechle przeprowadził mł. asp. Rafał Zając - dzielnicowy Komisariatu Policji w Radzionkowie. Tematem pogadanki była odpowiedzialność osób nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa i ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Podczas spotkania, uczniowie czwartej klasy, mieli okazję dowiedzieć się, jakie rozróżnia się kategorie osób nieletnich, jaka odpowiedzialność ciąży na nich za popełniane czyny karalne i jakie środki wychowawcze stosuje wobec osób nieletnich sąd. Ponadto najmłodsi uczniowie otrzymali wskazówki od mundurowego, jak zachować się w sytuacji zagrożenia ze strony osób nieznajomych. Policjant przypomniał również, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Spotkania policji z młodzieżą szkolną stanowi stały punkt w działalności edukacyjno-profilaktycznej policji. Spotkania te mają na celu umocnienie w nich właściwych postaw społecznych i uświadomienie o ciążącej na nich odpowiedzialności za swoje postępowanie. Zapobieganie niewłaściwym zachowaniom i przestroga przed ich konsekwencjami prawnymi ma za zadanie uchronić młodych ludzi wkraczających w dorosłość przed nieodpowiedzialnym zachowaniem i popełnianiem czynów niezgodnych z literą prawa.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *