zachmurzenie umiarkowane
16°
14°
środa
Sprinterka Karolina Bąbel ze Świerklańca powołana do szerokiej Kadry Narodowej
13 września 2021 r. | 19:21
0

Niespełna 16-letnia Karolina Bąbel ze Świerklańca z powodzeniem trenuje lekkoatletykę. W lutym na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu zajęła 7 miejsce w biegu sprinterskim na 60 m, w lipcu zajęła 12 miejsce w sprincie na 100 m w Mistrzostwach Polski we Włocławku na otwartym stadionie. Została również powołana do zaplecza Kadry Narodowej.

Karolina Bąbel od 6 lat trenuje w klubie sportowym Champion Lasowice-AZS AWF Katowice, pod okiem trenera Marka Christa.
- W IV klasie szkoły podstawowej nauczycielka WF-u oznajmiła, że córka jest bardzo wysportowana jak na swój wiek, a w bieganiu wyprzedza nawet chłopców. Pojawił się pomysł, żeby zapisać ją do klubu sportowego. Dostałam też adres do lekkoatletycznego Klubu Champion Lasowice – wspomina mama Karoliny, pani Wioletta.

- Początkowo, trener Marek Christ nas zniechęcał twierdząc że codzienne treningi po 2 godziny są męczące, trudne dla dziecka i kłopotliwe dla rodziców jeśli chodzi o dojazdy. Oboje z mężem postanowiliśmy spróbować. Po kilku miesiącach już były pierwsze sukcesy, a Karolina odnalazła się w biegach sprinterskich. I tak to wszystko się zaczęło. – dodaje mama dziewczyny. Jak podkreśla jest bardzo dumna ze swojej córki, bo jest wyjątkowo zdyscyplinowana i pracowita.

- Wie co chce osiągnąć. Wierzę w to, że to dopiero początek jej wspaniałej kariery – zakończyła pani Wioletta Bąbel.
Tego Karolinie życzymy i trzymamy za nią kciuki.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *