bezchmurnie
18°
15°
wtorek
Stefan Szulc z OSP Orzech Strażakiem Roku 2019 Gminy Świerklaniec
29 stycznia 2020 r. | 07:00
0

24 stycznia w Miasteczku Śląskim odbyła się III Gala Strażacka zorganizowana przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tarnowskich Górach, podczas której nagrodzono Strażaków Roku 2019 w siedmiu gminach powiatu tarnogórskiego.

Galę Strażacką zorganizowano w Centrum Bankietowo-Konferencyjnym "Koral" w Miasteczku Śląskim.
Nominowani przez Związek do tytułu Strażak Roku Gminy Świerklaniec byli druhowie:
- Mirosław Bacik z OSP Świerklaniec
- Stefan Szulc z OSP Orzech
- Bogdan Coder z OSP Nowe Chechło
- Tomasz Gros z OSP Nakło Śląskie.
Kapituła przyznała tytuł Strażaka Roku 2019 Gminy Świerklaniec druhowi Stefanowi Szulcowi z Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzechu.
Statuetkę wyróżnionemu strażakowi wręczyli:
w imieniu wójta - sekretarz gminy Świerklaniec Justyna Bomba, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach - Arkadiusz Wojciechowicz i prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Tarnowskich Górach - druh Jan Ozga.

Druh Stefan Szulc wstąpił w szeregi OSP Orzech w 1975 roku. Od roku 1982 do 1994 pełnił funkcję naczelnika OSP Orzech, następnie skarbnika-gospodarza oraz przez 16 lat funkcję prezesa OSP. W latach 2001-2011 pełnił funkcję skarbnika w Zarządzie Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Tarnowskich Górach.
W latach 1986-1988 wraz Zarządem OSP doprowadził do rozbudowy remizy OSP Orzech. W latach 1998-2002 będąc radnym Rady Gminy Świerklaniec wprowadził program wymiany lekkich samochodów pożarniczych w jednostkach OSP na terenie gminy Świerklaniec.
Był organizatorem obozów MDP na ternie Polski i Niemiec.
W latach 2009-2013 był jednym z inicjatorów wymiany ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych w jednostkach OSP gminy Świerklaniec. Od 2006 ponownie zaczął pełnić funkcję skarbnika Zarządu Miejskiego ZOSP RP w Tarnowskich Górach.
Odznaczony m. in. Złotym Znakiem Związku.

Źródło: swierklaniec.pl

Wszystkie zdjęcia autorstwa Barbary Zwalińskiej / TG StacjaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *