słabe przelotne opady deszczu
20°
19°
piątek
Sukcesy kajakarzy z UKS Świerklaniec na zawodach w Poznaniu
25 czerwca 2020 r. | 07:00
0

W zawodach pn. Puchar Polski w Kajakarstwie oraz Regaty im. Wojciecha Skrzypczyńskiego – Mistrzostwa Miasta Poznania na torze Malta w Poznaniu w dn. 20-21 czerwca br. brali udział zawodnicy UKS Świerklaniec – Wiktor Leszczyński oraz Dawid Franielczyk. Ich starty zakończyły się sukcesami.

Wiktor Leszczyński, który jest reprezentantem Polski w kajakowej czwórce na dystansie 500 m zajął 2 miejsce. W kajakowej jedynce na 200 m zanotował ósmy wynik. Zagwarantowało mu to miejsce w kadrze narodowej.

Dawid Franielczyk starował w kategorii dzieci. Zawodnik UKS Świerklaniec debiutował w tak dużych zawodach zajmując w nich drugie miejsce. Wcześniej był najlepszy w eliminacjach.

Na dwudniowe zawody do stolicy Wielkopolski przyjechało ponad 600 zawodników z 48 klubów z całej Polski z członkami Polskiej Kadry Narodowej na czele.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *