bezchmurnie
16°
14°
piątek
Sytuacja na terenie Gminy Świerklaniec
20 kwietnia 2020 r. | 22:39
0

Na dzień 18.04.2020 na terenie Gminy Świerklaniec mamy następującą sytuację epidemiologiczną:

  • 18 osób jest poddanych kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną.
  • 14 osób pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.
  • Dodatni wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 stwierdzono u 5 osób.
  • Liczba ozdrowieńców, czyli osób u których ustąpiły objawy choroby wynosi 1

Od 16 kwietnia w przestrzeni publicznej obowiązkowe jest zakrywania ust i nosa. Urząd Gminy w pierwszej kolejności w tym zakresie wspiera nasze służby i instytucje tzn. Ochotnicze Straże Pożarne, Ośrodki Zdrowia, Ośrodek Pomocy Społecznej. Biorąc pod uwagę, że grupą osób najbardziej narażonych na skutki zarażenia się koronawirusem są Nasi Seniorzy (osoby powyżej 60 roku życia), podjęliśmy decyzję, że od poniedziałku 20 kwietnia, każdy z Seniorów w Gminie Świerklaniec będzie mógł poprosić o taką maseczkę i my dostarczymy ją pod wskazany adres. Wystarczy zadzwonić do Urzędu Gminy tel. 32 / 284 74 00 lub 32 / 284 48 53

Informujemy również, że w związku ze złagodzeniem przepisów, od poniedziałku 20 kwietnia zostanie otwarta brama wjazdowa do Parku w Świerklańcu, jednak nadal zabronione będzie korzystanie ze wszystkich placów zabaw.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *