słabe przelotne opady deszczu
20°
19°
piątek
Sytuacja na terenie gminy Świerklaniec
09 kwietnia 2020 r. | 12:50
0

Na dzień 09.04.2020 na terenie Gminy Świerklaniec mamy następującą sytuację epidemiologiczną:

  •  41 osób pozostaje w kwarantannie domowej pod 32 adresami.
  • 2 osoby z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa pozostają w izolacji domowej.

W związku z pandemią koronawirusa, od 2 kwietnia obowiązuje w Polsce konieczność z korzystania jednorazowych rękawiczek podczas dokonywania codziennych zakupów. Zgodnie z przepisami, właściciele sklepów mają obowiązek zapewnienia tych rękawiczek swoim klientom.

Ta konieczność spowodowała, że na chodnikach, parkingach, skwerach i trawnikach jest dużo wyrzuconych, zużytych rękawiczek. Te rękawiczki oprócz oczywistego zagrożenia dla środowiska naturalnego, stanowią także niebezpieczeństwo zarażenia się, bo mogą się na nich znajdować wirusy i bakterie!

Dlatego apelujemy do właścicieli sklepów oraz mieszkańców Gminy Świerklaniec, aby zużyte rękawiczki wyrzucać do koszy na śmieci przy sklepach albo do przydomowych kubłów na zmieszane odpady.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *