zachmurzenie umiarkowane
środa
Trwa milionowa inwestycja w poprawę jakości powietrza w Kaletach
01 sierpnia 2022 r. | 20:51
0

Od 2020 roku realizowane są kolejne etapy prac przy termomodernizacji budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach.

Jak można zauważyć na poniższych zdjęciach, budynek przy ulicy Rogowskiego w niczym już nie przypomina tego emisyjnego obiektu, który jeszcze niedawno potrafiło zanieczyścić powietrze w dużej części Jędryska.

Obecnie w obiekcie prowadzone są prace, które w efekcie doprowadzą do tego, że budynek ten będzie miał bardzo niskie zapotrzebowanie na energię cieplną. Przypomnijmy, że do tej pory przebudowana została kotłownia, a stare piece węglowe zastąpione zostały źródłem gazowym ze specjalnie dostarczonego przez Spółkę Gazownictwa zasilania wyspowego. Obecnie przy budynku trwają prace związane z gruntowną jego termomodernizacją m.in. docieplenie ścian, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Nie zapomniano o odnawialnych źródłach energii, na dachu zabudowana została już instalacja fotowoltaiczna o mocy 6,5 kWp.

Zadanie przeprowadzane jest w ramach projektu „Przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez kompleksową termomodernizację budynku celu publicznego w mieście Kalety”. Na realizację inwestycji Miasto Kalety pozyskało ponad 1,5 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *