zachmurzenie umiarkowane
21°
17°
piątek
Tym roku nie odbędzie się Hubertus w świerklanieckim parku
02 października 2020 r. | 07:00
0

Ze względu na pandemię COVID-19 organizatorzy corocznego święta Hubertus w zabytkowym parku w Świerklańcu - Gmina Świerklaniec i Ośrodek Jeździecki „Gonitwa” w Tarnowskich Górach - podjęli decyzję o odwołaniu imprezy w 2020 roku.

Tradycyjny Hubertus to święto leśników, myśliwych i jeźdźców organizowane corocznie w zabytkowym parku w Świerklańcu. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz największych wydarzeń tego typu w regionie. Punktem kulminacyjnym Hubertusa była tzw. gonitwa za lisem czyli bardzo widowiskowy pokaz jeździeckich umiejętności. W październiku 2020 roku miała odbyć się już 23 edycja tej uroczystości w Świerklańcu.

Organizatorzy gorąco liczą na to, że XXIII Hubertus będzie mógł odbyć się bez żadnych przeszkód w parku w Świerklańcu w 2021 roku.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *