bezchmurnie
18°
15°
wtorek
Uciekał przed policją mając w samochodzie narkotyki i amunicję
17 marca 2021 r. | 07:15
0

Mowa o 30-latku, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Sprawca chciał zgubić pościg, ale jego samochód... ugrzązł w błocie. Policjanci z drogówki zatrzymali uciekiniera, który, jak się okazało, miał kilka powodów do ucieczki.

Do zdarzenia doszło w sobotę (13 marca) około godziny 19:00 na ulicy Radzionkowskiej w Świerklańcu. Patrol drogówki, który wykonywał pomiary prędkości, w pewnym momencie namierzył kierowcę audi, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Policjant podał sygnał do zatrzymania, a kierujący audi zwolnił i włączył kierunkowskaz, informując, że chce zatrzymać się na poboczu drogi. Jednak gdy kierowca ominął policjanta, gwałtownie przyspieszył i ruszył w kierunku miejscowości Orzech. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg, jednocześnie informując dyżurnego jednostki o trasie ucieczki sprawcy. Na pomoc drogówce ruszyły pozostałe patrole.

Uciekinier, chcąc zgubić policyjny pościg, gwałtownie skręcił w jedną z ulic, a następnie w przydrożne pola. Jego jazda nie trwała już zbyt długo. Samochód...ugrzązł w błocie.

Chwilę później 30-latek był już zatrzymany. Okazało się, że mieszkaniec powiatu lublinieckiego miał kilka powodów do ucieczki. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, a samochód, którym się poruszał, nie miał aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC. W aucie policjanci znaleźli między innymi blisko 20 działek marihuany oraz amunicję.

Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. Oprócz szeregu wykroczeń najpoważniejsze konsekwencje czekają sprawcę za posiadania bez zezwolenia amunicji, niezatrzymania się do policyjnej kontroli oraz posiadania środków odurzających. Wczoraj prokurator zastosował wobec 30-latka policyjny dozór. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Źródło: KPP Tarnowskie GóryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *