bezchmurnie
wtorek
Udana majówka w świerklanieckim Parku
05 maja 2022 r. | 18:59
0

Piękna pogoda, świetne jedzenie i cudowne brzmienie. To przyciągnęło w pierwszy weekend maja do zabytkowego Parku w Świerklańcu tysiące osób. Wydarzenia na terenie Parku odbyły się 1 oraz 3 maja.

1 maja wydarzeniem pn. „Śląsk Ukrainie” Stowarzyszenie Wrazidlok rozpoczęło drugi sezon Salonu Śląskiego. Tłumy ludzi smakowały ukraińskich specjałów przygotowanych przez Ukrainki zamieszkałe z dziećmi na terenie gminy Świerklaniec. Ukraińskie kotlety z ziemniakami, pierogi, naleśniki a na deser różne ciasta, takie jak miodowniki, torty, desery z biszkoptem oraz owocami leśnymi. Między innymi takie pyszności przygotowały panie zamieszkujące parkową kajakownię. Poczęstunek przyciągnął wielu łasuchów z całego regionu. Na zakończenie przepiękny koncert dała pochodząca z Ukrainy Olena Zaiets z gościnnym udziałem Bartka Zięciny. W trakcie imprezy była możliwość skorzystania także z ukraińsko-polskiej edukacji prawnej prowadzonej nieodpłatnie przez Fundację Pro Bono z Kalet.

3 maja w Święto Konstytucji w amfiteatrze rozbrzmiewała "Muzyka Świata” w wykonaniu Górniczej Orkiestry Dętej Bytom im. Józefa Słodczyka. Koncert organizował Gminny Ośrodek Kultury w Świerklańcu. Majówka w Parku w Świerklańcu odbyła się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklaniec Marka Cyla.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *