zachmurzenie umiarkowane
16°
14°
środa
Umowa podpisana. Już wkrótce ruszy budowa kanalizacji w gminie
30 grudnia 2020 r. | 07:00
0

Firma TARBAU Sp. z o.o. z Tarnowskich Gór złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na drugi etap Budowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej na terenie Gminy Świerklaniec tj. tranzyt i będzie jego Wykonawcą.

We wtorek 15 grudnia wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl podpisał umowę z przedstawicielami firmy. Prace ruszą niezwłocznie.

Umowa z Wykonawcą obejmuje wykonanie tranzytu kanalizacji sanitarnej, której trasa przebiega przez trzy miejscowości: Nakło Śląskie, Orzech oraz Świerklaniec. Kanalizację wytyczono głównie po śladzie istniejących kolektorów, które zostaną zlikwidowane. Odbiornikiem projektowanych sieci będzie studnia na istniejącym kolektorze przy ul. Wiosennej w Świerklańcu, doprowadzającym ścieki do oczyszczalni w Świerklańcu.

Sieć tranzytowa składa się z dwóch części:

Kolektor A włączający się do studni przy ul. Wiosennej w Świerklańcu, który na początkowym odcinku przebiega po terenach zielonych w kierunku południowo - zachodnim. W rejonie ul. Damrota i Sobieskiego trasa kanalizacji rozpoczyna swój przebieg po terenie miejscowości Orzech, a następnie w ul. Wieczorków i dalej, terenem zielonym wzdłuż ul. Bytomskiej, tj. drogi wojewódzkiej DW911. Kolejny odcinek kanalizacji zaprojektowano w ul. Szkolnej w kierunku północno - zachodnim, a następnie w ul. Wieczorka w Nakle Śląskim, gdzie będzie wykonane podłączenie istniejącego kolektora.

Kolektor B włączający się do studni przy ul. Wiosennej w Świerklańcu wytyczono w kierunku północnym w ul. Wiosennej. W rejonie ul. Tarnogórskiej w Świerklańcu, tj. drogi krajowej DK78 kanalizację zaprojektowano w terenie zielonym (wzdłuż ul. Stabińskiego). Od skrzyżowania ul. Głównej i ul. Oświęcimskiej kanalizacja zlokalizowana będzie w ul. Kościuszki, ul. Kościelnej oraz Polnej, gdzie będzie wykonane podłączenie istniejącego kolektora. Na dalszym przebiegu kanalizacji w ul. Polnej (od skrzyżowania z ul. Wolności) istniejące studnie zostaną wymienione na nowe.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *