bezchmurnie
19°
17°
czwartek
Uroczyste obchody 100-lecia LKS Orzeł Nakło Śląskie
02 września 2021 r. | 07:00
0

28 sierpnia stujednoletni już Orzeł Nakło Śląskie nareszcie z przytupem obchodził swoje stulecie. Pierwszy termin obchodów w ubiegłym roku był niemożliwy z powodu pandemii. W tym roku wreszcie się udało. Gratulacje zarządowi, trenerom i piłkarzom Orła składał także wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl.

Świętowanie nakielskiej drużyny rozpoczęło się od jej zwycięstwa w meczu rozgrywek „Keeza Klasa A Podokręgu Bytom”. Drużyna Orła pokonała KS STS Czarni Sucha Góra. Później nastąpiła część oficjalna. Nie zabrakło licznych odznaczeń i wyróżnień, w tym Honorowych Odznak Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pamiątkowy grawer na ręce prezesa LKS Orzeł Nakło Śląskie Michała Gołąbka wręczył wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl razem z przewodniczącym  Rady Gminy Świerklaniec Jarosławem Wasążnikiem, życząc przy tym wielu sukcesów sportowych oraz wymarzonego awansu do wyższej klasy rozgrywek.

Klub sportowy w Nakle Śląskim został utworzony w 1920 roku. Pierwotną nazwą klubu był Krakus. Orzeł w herbie klubu pojawił się w 1929 roku i choć w latach 1933-1939 funkcjonował jako „Strzelec”, to po zakończeniu drugiej wojny światowej wrócił do pierwotnej symboliki.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *