zachmurzenie umiarkowane
środa
Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie
17 listopada 2022 r. | 07:05
0

11 listopada Wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl, Przewodniczący Rady Gminy Świerklaniec Jarosław Wasążnik oraz Radni Rady Gminy Świerklaniec tradycyjnie złożyli kwiaty i znicze w miejscach pamięci we wszystkich sołectwach gminy Świerklaniec - Nowym Chechle, Świerklańcu, Orzechu i Nakle Śląskim.

Następnie w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nakle Śląskim odbyła się uroczysta msza święta. Obecni na niej byli wójt, radni, sołtysi, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z Nakła Śląskiego, Nowego Chechła, Orzecha i Świerklańca ze swoimi sztandarami, nauczyciele, uczniowie oraz poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Kai Mireckiej w Nakle Śląskim, panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Nakle Śląskim, Nowym Chechle, Orzechu i Świerklańcu, poczet sztandarowy górników z sołectwa Orzech, mieszkańcy sołectwa Nakło Śląskie i całej gminy Świerklaniec.

Mszę świętą koncelebrowali proboszcz nakielskiej parafii ks. Eugeniusz Bill oraz wikariusz ks. Michał Wieczorek. Nabożeństwo śpiewem uświetnili członkowie chóru mieszanego Harmonia z Tarnowskich Gór Lasowic.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *