słabe przelotne opady deszczu
20°
19°
piątek
Uwaga! Woda z ujęcia Nakło Śląskie ul. Wapienna warunkowo przydatna do spożycia
15 marca 2021 r. | 19:00
0

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu informuje, że badania jakości wody z ujęcia zaopatrującego odbiorców Nakła Śląskiego, ul. Wapienna wykazały, że jej jakość jest warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu.

W badaniach jakości wody z ujęcia zaopatrującego odbiorców Nakła Śląskiego, ul. Wapienna stwierdzono obecność bakterii grupy coli. Woda jest warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu. Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów i naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

Uwaga: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet. Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 07.12.2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017r., poz.2294). Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *