bezchmurnie
19°
17°
wtorek
W słoneczny weekend lepiej nie wychodzić z domu
27 marca 2020 r. | 11:44
0

Zapowiada się słoneczny weekend. Sprzyjać to może pokusie wychodzenia masowo z domów. Rzekomo ustronne, wybrane przez nas miejsce może okazać się także ulubionym miejscem wielu innych osób. Policjanci zarówno umundurowani, jak i nieumundurowani, będą sprawdzać i pilnować, czy nakaz zostania w domu jest respektowany. Niektórzy zostaną ukarani mandatem!

Przestrzegania obowiązujących obostrzeń będą pilnować patrolujący miasta i wsie policjanci. Stróże prawa będą kontrolować skwery, parki oraz place zabaw. W okolicach Zalewu Nakło-Chechło, zbiorników wodnych Zielona w Kaletach, Brzeźnica w Tworogu, Pniowiec w dzielnicy Strzybnica w Tarnowskich Górach oraz Kozłowa Góra, o bezpieczeństwo zadbają mundurowi z ogniwa patrolowego-interwencyjnego, dzielnicowi oraz nieumundurowani policjanci z wydziału kryminalnego. Wszystko dla zwiększenia Państwa ochrony. Nowe zasady bezpieczeństwa powstały w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Te osoby, które ewidentnie będą wykazywać rażące lekceważenie prawa i zagrożenia muszą liczyć się z konsekwencjami i ukaraniem grzywną.

W ten newralgiczny weekend, na ulice wyjadą oznakowane radiowozy z urządzeniami nagłaśniającymi, z których pomocą policjanci będą przekazywać jasne i czytelne komunikaty dotyczące nakazów i zakazów związanych z walką z koronawirusem. Dzisiaj bezpieczeństwo Polaków zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas!

Źródło: KPP Tarnowskie GóryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *