zachmurzenie umiarkowane
21°
17°
piątek
W sołectwach gminy Świerklaniec odbyły się zebrania wiejskie
24 września 2019 r. | 07:00
0

16, 17, 18 i 20 września we wszystkich sołectwach gminy Świerklaniec odbyły się zebrania wiejskie. Podczas spotkań omówiono ważne dla mieszkańców zagadnienia.

Gospodarzami zebrań wiejskich byli sołtysi. We wszystkich spotkaniach uczestniczyli wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl, przewodniczący Rady Gminy Świerklaniec Jarosław Wasążnik, przedstawiciele policji, przedstawiciele firmy Egis (wykonawca projektu kanalizacji sanitarnej i deszczowej dla gminy Świerklaniec) oraz pracownicy Urzędu Gminy Świerklaniec i Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Świerklańcu.

Zebrania w każdym sołectwie miały podobny porządek obrad. Pierwsze zebranie odbyło się w Orzechu. Omówiono sprawy związane z bezpieczeństwem. Policjanci - dzielnicowy oraz przedstawiciel Wydziału Ruchu Drogowego, odpowiedzieli na pytania mieszkańców. Następnie przedstawiono postępy w realizacji zadania pod nazwą „Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej w Gminie Świerklaniec”. Zadanie wykonania kompletnej dokumentacja projektowej skanalizowania wszystkich sołectw w gminie Świerklaniec o łącznej długości ponad 42 km wykona firma Egis Poland  Sp. z o. o. która została wybrana w drodze postępowania przetargowego. Przedstawiciele firmy zaprezentowali mieszkańcom jak będą wyglądały prace w najbliższych miesiącach.

Podczas zebrań wiejskich omówiono też propozycje wykorzystania środków z funduszu sołeckiego na 2020 r. i podjęto uchwały w sprawie uchwalenia wniosku o przyznanie środków z funduszu sołeckiego na 2020 r. Mieszkańcy Nakła Śląskiego dodatkowo podjęli uchwały w sprawie wydania opinii do nadania nazwy przedłużeniu ul. Wisławy Szymborskiej w swoim sołectwie. Mieszkańcy Nowego Chechła mieli okazję dowiedzieć się jakie są postępy w realizacji zadania pod nazwą "Budowa przedszkola wraz z wyposażeniem w sołectwie Nowe Chechło w Gminie Świerklaniec" oraz remontu budynku szkoły podstawowej, co omówili pracownicy Urzędu Gminy Świerklaniec. Mieszkańcy Świerklańca podczas swojego zebrania oprócz wyżej wymienionych punktów obrad podjęli uchwałę w sprawie wydania opinii do nadania nazwy ul. Łąkowej w Świerklańcu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *