zachmurzenie umiarkowane
21°
17°
piątek
Wielkie rajzowanie po Gminie Świerklaniec
21 czerwca 2024 r. | 08:06
0

Zapraszamy na naszą rowerową rajzę.

Nasza wycieczka daje możliwość uczestnikom zobaczenia i doświadczenia fascynujących zasobów przyrodniczych gminy Świerklaniec i pokaże je w sposób i w miejscach niedostępnych dla osób poruszających się na co dzień pieszo lub samochodem. Rajzując po gminie Świerklaniec będzie można zwiedzić zabytki i posłuchać historii, ale to nie wszystko. Uczestników czeka przyspieszony kurs rękodzieła, a przedmiot, który własnoręcznie wykonają dostaną na pamiątkę.

Daty i godziny:
29 czerwca (sobota) o godz.:
- 9:00 – 11:30 (I tura)
- 12:00 – 14:30 (II tura)

Miejsce:
Wycieczka rozpocznie się przy bramie głównej zabytkowego parku w Świerklańcu. Uczestnicy rajzy pojadą zobaczyć zabytkową kapliczkę w Orzechu, następnie przejadą pooglądać miejsce na co dzień niedostępne - „Ruinę Romantyczną” w Orzechu. Następnie udają się do siedziby Stowarzyszenia Przyjaciół Kultury i Tradycji Śląskiej w Orzechu, gdzie czekają ich warsztaty rękodzielnicze. Później wycieczka uda się ponownie do parku w Świerklańcu. Będzie można zobaczyć tamtejsze zabytki: Pałac Kawalera, zbiornik Kozłowa Góra, budynek byłej biogazowni, kościółek parkowy. Zakończenie rajzowania w miejscu jego rozpoczęcia - przy głównej bramie parku w Świerklańcu.

Opis trasy:
Trasa będzie przebiegała drogami asfaltowymi oraz drogami szutrowymi.

Miejsce startu:
Główna brama wjazdowa do parku w Świerklańcu.
Ul. Pakowa 32, 42-622 Świerklaniec.

Przewodnik:
Michał Hanus (przewodnik) –jest historykiem i posiada uprawnienia przewodnika po Sztolni Królowa Luiza, przewodnika beskidzkiego i przewodnika terenowego GOP, jest pilotem wycieczek i ukończył kurs edukacji regionalnej. Pracuje jako nauczyciel historii w liceum ogólnokształcącym i szkole podstawowej. Jest także czynnym rowerzystą, który od wielu lat organizuje szkolne rajdy "Mickowa Rajza". Współpracował w organizacji rajdów rowerowych organizowanych przez Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.
Anna Rabsztyn (animatorka warsztatów rękodzieła) – prezeska Stowarzyszenia Przyjaciół Kultury i Tradycji Śląskiej w Orzechu, szefowa Koła Gospodyń Wiejskich w Nakle Śląskim oraz Koła Rękodzieła w Orzechu, popularyzatorka technik rękodzielniczych, laureatka statuetki Gracji Kultury Gminy Świerklaniec.

Dodatkowe informacje:
Trasa będzie przebiegała drogami asfaltowymi oraz drogami szutrowymi. Na trasie będzie kilka wzniesień. Uczestnicy wycieczki powinni mieć ze sobą wodę.

Rezerwacje:
Rezerwacje: Urząd Gminy Świerklaniec pod nr telefonu 32 284 74 42 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15:00. Do dnia 25 czerwca 2024 r.

Materiały

Kierunek GZMDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *