bezchmurnie
19°
17°
wtorek
Wiosenne porządki nad Zalewem Nakło-Chechło
18 maja 2020 r. | 07:00
0

Od kilku lat w kwietniu Gmina Świerklaniec wspólnie z Nadleśnictwem Świerklaniec przeprowadzała akcję sprzątania korony Zalewu Nakło-Chechło, do której zapraszała wszystkich chętnych mieszkańców, stowarzyszenia, kluby i organizacje.

Ze względu na epidemię i związany z nią zakaz zgromadzeń akcja w tym roku nie odbyła się w tradycyjnej formie. Tegoroczne sprzątanie okolic Zalewu doszło do skutku 14 maja, ale wyglądało zupełnie inaczej.

W tym roku nie było stoisk edukacyjnych i sadzonek rozdawanych przez leśniczych. Zabrakło także wspólnego biesiadowania, ale najważniejszy był efekt był akcji, którą zainicjowało

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zalewu Chechło we współpracy z Gminą Świerklaniec. Wójt Marek Cyl zobowiązał Świerklaniec Urząd Gminy do dostarczenia worków na śmieci oraz do przetransportowania odpadów na PSZOK. W akcję włączyło się także Stowarzyszenie Właścicieli Domków „DĄB”, ratownicy tarnogórskiego WOPR-u, kajakarze z
Uks Olimpijczyk Nowe Chechło i prywatni właściciele biznesów nad Zalewem.
Wszyscy oczywiście zachwali od siebie bezpieczną odległość zalecaną w dzisiejszych czasach. Efektem ich pracy było kilkadziesiąt zebranych i wywiezionych worków na śmieci. Dzięki temu nad Zalewem Nakło-Chechło jest o wiele czyściej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *