bezchmurnie
wtorek
Wiosną modernizacja placu zabaw w świerklanieckim parku
27 lutego 2024 r. | 06:00
0

23 lutego Wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl podpisał umowę z firmą Semika Control Michał Serafin, która została wyłoniona w przetargu na wykonanie rozbudowy i modernizacji placu zabaw przy kajakowni w Park w Świerklańcu / Pałac Kawalera.

Inwestycja będzie kosztować niemal 634 tys. złotych i zostanie dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie w kwocie ponad 400 tys. złotych.

Na placu zabaw powstaną nowe urządzenia zabawowe z elementami gry terenowej, które wzorowane będą na zabytkowych budowlach świerklanieckiego parku. Będą też panele edukacyjne, które poprzez aktywną zabawę opowiedzą historię tego miejsca.

Zgodnie z zapisami w umowie, rozbudowa placu zabaw ma być zakończona do 31 maja br.
Oznacza to, że możliwe będzie otwarcie placu zabaw 1 czerwca czyli w Dzień Dziecka.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *