zachmurzenie umiarkowane
środa
Wizytacja inwestycji w Świerklańcu finansowanych ze środków rządowych
16 sierpnia 2022 r. | 10:45
0

We wtorek 9 sierpnia w ramach wizyty w powiecie tarnogórskim do Świerklańca przyjechali goście, aby zobaczyć inwestycje realizowane i już wykonane: sygnalizację świetlną na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu dróg gminnych ul. Wiosenna i ul. Stabińskiego z ul. Tarnogórską (DK78) w Świerklańcu uruchomioną na początku 2021 roku, a dofinansowaną w ramach środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 oraz plac budowy Centrum Przesiadkowego w Świerklańcu finansowanego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych edycja pierwsza oraz ze środków Unii Europejskiej.

Do Świerklańca przyjechali m. in. Posłowie na Sejm RP - Barbara Dziuk, Wojciech Szarama i Jarosław Gonciarz, Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, Członek Zarządu Województwa Śląskiego Izabela Domogała. Wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl przybliżył gościom inwestycje realizowane na terenie Gminy Świerklaniec.

Opowiadał o tej największej i najdroższej, czyli budowie kanalizacji sanitarnej i deszczowej, która oprócz środków UE i własnych środków gminy, również jest częściowo dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wójt przedstawił także mniejsze inwestycje realizowane w ostatnich latach na terenie Gminy Świerklaniec, np. termomodernizacje obiektów użyteczności publicznej finansowane ze środków Unii Europejskiej czy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Goście chwalili postępy i tempo prac budowy Centrum Przesiadkowego w Świerklańcu. Spotkali się także z kierownikiem budowy, który odpowiadał na techniczne pytania.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *