bezchmurnie
środa
Wkrótce rozpoczęcie sezonu nad Zalewem Nakło-Chechło
21 czerwca 2021 r. | 21:48
0

Upalne dni sprzyjają wypoczywaniu nad wodą. Nad Zalewem Nakło-Chechło już przebywa sporo osób, ale najwięcej gości spodziewamy się w okresie wakacyjnym. Infrastruktura przy akwenie jest dobrze przygotowana na przyjęcie turystów. Niebawem uruchomione zostanie pole biwakowe i miejsca wyznaczone do kąpieli.

Wyremontowane drogi
Nad Zalew Nakło-Chechło dojedziemy od strony Tarnowskich Gór naprawioną niedawno drogą (uzupełnienie masą asfaltową na długości około 2 km). Podobnie od strony Miasteczka śląskiego (nakładka asfaltowa do parkingu nr 2, czyli na długości około 300 m). Wyrównana została także droga na polu biwakowym, która prowadzi od bramy wjazdowej do budynku kajakowni.

Pole biwakowe
Uruchomienie pola biwakowego planowane jest na 23 czerwca. Na polu od tego dnia będzie możliwość skorzystania z kontenerów sanitarnych i włączony zostanie prąd. Co ważne, opłaty za wjazd i przebywanie na polu nie zmieniły się względem 2019 roku. Link do aktualnych opłat dostępny pod linkiem http://zwik-s.pl/?pl_zalew-naklo-chechlo,28.

Miejsca wyznaczone do kąpieli
W zbiorniku kąpać będzie się można w dwóch wyznaczonych do tego miejscach: przy siedzibie WOPR-u i obok pola namiotowego. Miejsca kąpieli będą strzeżone przez ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Start strzeżonych miejsc 26 czerwca. Od 25 lipca zacznie się pięciodniowa przerwa techniczna. Następnie miejsca zostaną przesunięte o kilkadziesiąt metrów. Ratownicy będą ich strzec od 31 lipca do 29 sierpnia.
Urząd Gminy Świerklaniec przekaże też pieniądze na dodatkowe patrole policji. Zorganizujemy także weekendowe dyżury naszych Ochotniczych Straży Pożarnych z Nakła Śląskiego, Orzecha i Świerklańca.

Gmina Świerklaniec dba o regularny wywóz śmieci znad Zalewu Nakło-Chechło. Dostępnych jest 20 toalet, które są przez nas dzierżawione do końca sezonu. Przez cały rok nad zalewem dostępne są tzw. psie pakiety, czyli zestawy do sprzątania po swoim czworonogu. Stawki za wjazd na teren zalewu są w tym roku niezmienne – 8 zł w tygodniu i 15 zł w weekendy i święta.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *