bezchmurnie
19°
17°
wtorek
Wokół śmietników larwy i robactwo, a ceny wywozu odpadów szybują w górę!
10 sierpnia 2021 r. | 07:00
0

Koszty wywozu odpadów są coraz wyższe, już 36 zł za 1 osobę mamy w Świerklańcu, a częstotliwość odbierania odpadów od domków jednorodzinnych jest taka sama, także latem!

"Mam pytanie odnośnie wywozu śmieci kosza czarnego - w związku z podwyższeniem opłat, dlaczego wywóz śmieci jest tylko raz na 2 tygodnie, szczególnie latem? To przecież jakaś katorga! W koszach wylęgają się larwy - chyba much - jest ich na potęgę! To, w jakich ilościach one pełzają dosłownie wszędzie - droga, chodniki, płoty - to jest dramat!" - skarżą się mieszkańcy Nakła Śląskiego.

"Ulica Główna - cala nasza droga jest pokryta larwami. Każdy resztki jedzenia wrzuca do kosza czarnego ze względu na to, ze worki BIO są rozrywane przez zwierzynę. Latem, kiedy jest ciepło wywóz śmieci raz na 2 tygodnie powoduje wykluwanie się ogromnej ilości robactwa, które wypełza na zewnątrz. A much co roku jest po prostu masa.  Częstszy wywóz nie doprowadzałby do takiej sytuacji, gdyż z obserwacji wynika, że dzieje się tak po tygodniu." - mówi nam mieszkanka ulicy Głównej.

Czy nie można chociaż latem odbierać odpadów częściej, np. czasem dodatkowo, będąc  przy blokach? Przecież nawet pomijając aspekt estetyczny, to jest niehigieniczne i zagrażające zdrowiu. Przy tak wysokich cenach wywozu odpadów, spodziewalibyśmy się załatwienia tej sytuacji, bo tak być nie może! 

Może Urząd Gminy zajmie się tą sprawą?Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *