bezchmurnie
19°
17°
wtorek
Wolontariusze ze Świerklańca odwiedzili Dom Pomocy Społecznej
18 września 2019 r. | 20:48
0

13 września członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza z klas 7 i 8 ze S.P. im. Adama Mickiewicza ze Świerklańca odwiedzili zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej „ Przyjaźń” w Tarnowskich Górach.

Korzystając z pięknej aury wybrali się na wspólny spacer z seniorami poruszającymi się na wózkach inwalidzkich. Akcja „spacer” odbywa się corocznie już od 9 lat i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest doskonałą okazją do przełamania barier jakimi są różnica pokoleń oraz choroba i niepełnosprawność.

Młodzież, na początku nieco skrępowana i pełna obaw, wróciła ze spotkania z satysfakcją oraz poczuciem spełnienia. Największą nagrodą, jaką otrzymali był uśmiech drugiego człowieka. „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli” powiedział Albert Schweitzer. Wyjazd zorganizowała Katarzyna Czierpka z pomocą Joanny Olech- CofałkiDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *