bezchmurnie
19°
15°
sobota
fot. Magazyn Square
Wybory 2018: Mieszkańcy chcą zmiany warty!
13 listopada 2017 r. | 13:13
16

Zakończył się pierwszy w historii Świerklańca sondaż przedwyborczy na Wójta Gminy Świerklaniec. Na rok przed planowanymi wyborami samorządowymi, w sondażu wyborczym wystartowało pięcioro kandydatów oraz alternatywa w postaci "kogoś innego". Przez blisko dwa tygodnie oddaliście łącznie 422 głosy. Co ciekawe, żaden z wymienionych kandydatów nie przypadł wam do gustu. A wśród nich był Marek Cyl - obecny Wójt. Najwięcej głosów otrzymałby inny kandydat z proponowanej listy. Zagłosowałoby na niego 26,54 proc. wyborów.

Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Ludyga z poparciem 24,41 proc. głosów. Na trzecim miejscu z realnymi szansami na drugą turę wyborów znalazł się były Wójt Kazimierz Flakus z poparciem 18,48 proc.

Tuż za jego plecami uplasował się Wójt Marek Cyl, który na dziś może liczyć na zaledwie 17,54 proc. poparcia. To ogromny cios dla jego trzyletnich rządów.

Radna Izabela Domogała dostała 12,56 proc. poparcia, a Jerzy Siwy tylko 0,47 proc. głosów.

Sondaż wyraźnie pokazuje, że cierpliwość i zaufanie do Wójta Marka Cyla jest już na wyczerpaniu. Czy za rok w Świerklańcu będzie nowy Wójt? Wiele na to wskazuje.

PAWEŁ GĄSIORSKI16 odpowiedzi na “Wybory 2018: Mieszkańcy chcą zmiany warty!”

 1. Private_Observer pisze:

  Ten pseudosondaz, to jawna manipulacja. W ciagu 13 dni zaglosowano 422 razy. Zakladam, ze prawie ciagle glosowaly te same osoby, to wychodzi okolo 30 osob (no bo dopuszczalne bylo glosowanie co 24 godziny). Poza tym pisanie o mieszkancach, OMG, przeciez glosowac mogl kazdy np. mieszkaniec Gdanska itd. Z tego co sobie sprawdzilam, to w 2 turze wyborow Cyl dostal 2444 glosy od wyborcow z gminy Swierklaniec, a wy snujecie pseudoteorie na podstawie

  0
  0
 2. Trybunludu pisze:

  Hahaha. Ludyga na wójta, lepiej nie będzie ale może smieszniej!!! Pewnie przed wyborami wyskoczy jakiś Pis-owski kandydat, który zbawi gminę ……

  1
  0
 3. Sondaszpszedfyborczy pisze:

  Janie (były Wójcie), Adamie (były Wójcie), Kazimierzu (były Wójcie), Izabelo (potencjalna Kandydatko), Łukaszu (były Kandydacie) – w wyborach startujcie, Gminę ratujcie!!! W Was cała nadzieja na wygraną Cyla na kolejną kadencję ????????????

  2
  0
 4. Wyborca pisze:

  Cyl już nie ma szans!

  1
  0
 5. Śmiech na sali pisze:

  Brałem udział w tym głosowaniu ale to co zostało tutaj zrobione to przypomina mi rekordowy wynik PSL z wyborów samorządowych, szanowni administratorzy tej strony nie myślcie że ktoś w to uwierzy poza wami samymi, to po prostu żałosne.

  0
  0
 6. msobczak pisze:

  Wyniki sądy są dla mnie całkowicie niewiarygodne. Największe poparcie respondentów dla Łukasza Ludygi jest tak samo realne jak opady śniegu na Saharze. Oczywiście możliwe, że w jakiejś ankiecie internetowej osoba mająca zainteresowania informatyczne jest w stanie uzyskać taki wynik zwłaszcza jeśli liczba głosów nie jest jakoś znacząco duża ale przy urnie wyborczej ten wynik nie jest do powtórzenia moim skromnym zdaniem.

  0
  0
 7. Sondaszpszedfyborczy pisze:

  Brawo dla msobczak. Oglądałem wyniki takich samych sondaży w TG i Miasteczku Śląskim i jestem pod wrażeniem jak p. Gąsiorski i s-ka manipulują na rzecz PIS-u. Ciemny lud to kupi….

  1
  0
 8. Zbyszek od Jarka pisze:

  Ewidentnie zmanipulowany wynik sondażu świadczy o tym, że prawa strona jest po prostu przerażona tym, co Cylowi udało się już zrobić. Jego poprzednicy nie dorastają mu do pięt. Po prostu opozycję boli to, że się w gminie dzieje. Będą szukać dziury w całym. Panie Gąsiorski, teraz kiedy otwarcie klamiecie i manipulujecie, już wiemy dlaczego z nazwy profilu zniknęła “cała prawda”. Na szczęście w gminie Świerklaniec mieszkają mądrzy i inteligentni ludzie, a nie “Ciemny lud to kupi”

  0
  0
 9. Wyborca pisze:

  Manipulacja bo przegrał wasz wójt? Czy wy powariowaliscie?

  0
  0
 10. Zbyszek od Jarka pisze:

  Jaki “dziennikarz” taki sondaż. Ot i co….

  0
  0
 11. Pan Jasiu na Zagrodzie pisze:

  Się wszyscy podniecają takim sondażykiem. Wybory są najważniejsze i tyle. Wtedy Pan Cyl będzie rozliczony z tego, co obiecał, a co mu się udało zrobić. Teraz to typowe bicie piany. Skromnie oceniam, że kampania zacznie się na dobre latem przyszłego roku. Tyle.

  1
  0
 12. Sebastian pisze:

  Ubawiły mnie te komentarze (pewnie samego Cyla). Szczególnie ten tekst o opozycji hehehe. Komuś się pomyliły skale, co w takiej wsi może wójt? tylko słabeusze cisną się na takie stołki.
  A do redakcji pytanie czy kandydaci wyrazili zgodę na ten sondaż?

  wynik Siwego mówi wszystko hehehe

  1
  0
 13. Ilona pisze:

  Pewnie że chcemy zmiany. Wojt powinien miec choc trochę manier a widzieliscie jak on pyskuje do kobiet np. W necie. WSTYD

  1
  0
 14. Zbyszek od Jarka pisze:

  Taak. Czytamy. Cyl był tu wyjątkowo delikatny. Lepiej żeby wójtem była osoba, która manipuluje, powiela Kłamstw i na dodatek ma problemy z matematyką na poziomie PODSTAWOWYM. Wtedy to dopiero będzie WSTYD!!!!!

  0
  1
  • Żona wójta pisze:

   Jakież to niskie panie Cyl.
   Sugerują sprawdzić w słowniku pojecie “dżentelmen” i “honor” bo widać Marku Cylu te pojęcia są Ci obce – co widać po twoich komentarzach na profilach społecznościowych.
   Sugeruję zająć się robotą na rzecz gminy a nie pisaniem w czasie godzin pracy na facebooku. To dopieto WSTYD!

   2
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *