słabe przelotne opady deszczu
20°
19°
piątek
Z wizytą w gminie partnerskiej
09 sierpnia 2021 r. | 09:42
0

Od grudnia 2019 roku Radków Kłodzki jest pierwszą w historii gminą partnerską Świerklańca. Niestety trwająca pandemia skutecznie uniemożliwiła współpracę pomiędzy gminami, którą deklarowali ich włodarze.

Nareszcie się to zmienia. Niedawno Radków odwiedził Klub Turystyki Rowerowej z Orzecha, a niebawem do Kotliny Kłodzkiej wybiorą się dzieci z gminy Świerklaniec. Delegacja z Radkowa przyjedzie na gminne dożynki w Parku w Świerklańcu.

Współpracę z Radkowem rozpoczął sołtys Orzecha i radny Rady Gminy Świerklaniec Michał Nolewajka podczas swojej wycieczki rowerowej po Kotlinie Kłodzkiej w 2019 roku. Na przełomie tegorocznego lipca i sierpnia radny powtórzył swoją przygodę, ale tym razem zabrał ze sobą wielu pasjonatów jednośladów z Klubu Turystyki Rowerowej przy Parafii N.M.P.J. w Orzechu. Towarzyszył im także wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl wraz z małżonką. Wycieczka po pięknych terenach Kotliny Kłodzkiej była okazją do odnowienia relacji z radkowskimi samorządowcami. Wójt spotkał się z burmistrzem Janem Bednarczykiem i wręczył mu zaproszenia na dożynki gminne, które odbędą się 5 września w Świerklańcu. Jeszcze w te wakacje Radków odwiedzą w ramach obozu sportowego dzieci z naszej gminy.

Współpraca z partnerską gminą nareszcie zaczyna nabierać rozpędu, a my, razem z burmistrzem Janem Bednarczykiem zachęcamy do odwiedzenia Radkowa - "Krainy Gór Stołowych". Najbardziej znane atrakcje to: Park Narodowy Gór Stołowych, Szczeliniec Wielki, Błędne Skały, Skalne Grzyby, Droga Stu Zakrętów, Kalwaria wambierzycka i Bazylika Nawiedzenia NMP w Wambierzycach.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *