bezchmurnie
19°
17°
wtorek
Zakończenie ferii zimowych z tarnogórskimi policjantami
31 stycznia 2023 r. | 06:34
0

Ferie zimowe w województwie śląskim dobiegły końca. Z tej okazji policjanci po raz drugi spotkali się z mieszkańcami Tarnowskich Gór, aby przypomnieć im o bezpieczeństwie.

Przy współpracy z Urzędem Miasta oraz Strażą Ochrony Kolei mundurowi rozdawali uczestnikom upominki, które były nagrodą za dobrą odpowiedź, na pytanie związane z bezpieczeństwem.

W ubiegłą sobotę policjanci po raz kolejny zawitali na tarnogórskim lodowisku, gdzie spotkali się z dziećmi i ich rodzicami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. W naszym punkcie informacyjno – profilaktycznym na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Prowadząca spotkanie st. asp. Małgorzata Bednarska – policjantka zespołu profilaktyki oraz dzielnicowy asp. szt. Jarosław Kędzia przygotowali dla dzieci zestaw pytań, związany z ich bezpieczeństwem. Nagrodą za dobrą odpowiedź były gadżety, które przekazał Urząd Miasta Tarnowskie Góry oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Tarnowskich Gór. Nasz punkt cieszył się dużym zainteresowaniem, a dzieci chętnie odpowiadały na zadane pytania.

Mimo że ferie dobiegły końca, policjanci przypomnieli uczestnikom spotkania o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zimy okres trwa w najlepsze i zapewne część dzieci wraz ze swoimi rodzicami, będzie korzystała z różnego rodzaju zimowych atrakcji, dlatego policjanci przypomnieli, jak należy zachować się na stokach narciarskich oraz jak w prawidłowy sposób korzystać z lodowisk, aby nie narazić siebie i innych na niebezpieczeństwo. Stróże prawa przekazali także, jakie zagrożenia mogą na nich czekać, gdy zdecydują się skorzystać z zamarzniętych zbiorników wodnych. Mundurowi przypomnieli także o zasadach bezpieczeństwa na drodze i zwrócili uwagę, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych.

Ważną kwestią, poruszoną w trakcie spotkania, był temat bezpieczeństwa najmłodszych w kontaktach z obcymi osobami oraz jak prawidłowo należy się zachować w sytuacji zagrożenia i gdzie szukać pomocy.

KPP Tarnowskie GóryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *