bezchmurnie
18°
15°
wtorek
Zakończono budowę boiska wielofunkcyjnego w Nakle Śląskim
15 grudnia 2020 r. | 05:00
0

Dobiegła końca inwestycja pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego w Nakle Śląskim w Gminie Świerklaniec” współfinansowana przez Górnośląsko – Zagłębiowską Metropolię. Nowe boisko powstało przy hali sportowej i szkole podstawowej w Nakle Śląskim. Dostosowane jest do gry w siatkówkę, piłkę ręczną oraz koszykówkę.

Boisko o wymiarach 36 na 21 metrów pokryte jest nawierzchnią syntetyczną. Pod powierzchnią boiska zostało wykonane odwonienie, więc nie ma mowy o tym, że będzie stała na nim woda. Wokół obiektu znajduje się nowo wybudowany chodnik, a całość została ogrodzona. Inwestycja zawierała również montaż tzw. małej architektury czyli ławek, koszy na śmieci i stojaków na rowery.

Budowa obiektu współfinansowana została przez Górnośląsko – Zagłębiowską Metropolię w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Solidarności” w roku 2020. Kwota dofinansowania stanowiła niemal 90% wartości robót budowlanych, a wartość umowy wynosiła niespełna 322 tys. złotych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *