zachmurzenie umiarkowane
16°
14°
środa
Zakończyła się termomodernizacja szkoły w Nakle Śląskim
03 grudnia 2020 r. | 16:36
0

Dobiegła końca kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Kai Mireckiej w Nakle Śląskim. Teraz szkołę można już oficjalnie wpisać na listę przyjaznych środowisku obiektów użyteczności publicznej w gminie Świerklaniec.

Termomodernizację rozdzielono na dwa etapy. Pierwszym była wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w budynku. Drugi etap rozpoczął się 8 maja i dotyczył ocieplenia ścian zewnętrznych oraz dachów/stropu, wykonania nowej elewacji oraz zmiany ogrzewania. Tego ostatniego dokonano jeszcze podczas tegorocznych wakacji. Stary węglowy piec w szkole został zdemontowany, a nowy piec zasilany gazem umieszczony w kotłowni hali sportowej. Tym samym jeden kocioł centralny ogrzewa zarówno budynek szkoły i hali.
Prace obejmowały także m. in. renowację drzwi wejściowych do szkoły, nowe schody, drzwi i zadaszenie do budynku Gminnego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych, a także drobne remonty wewnętrzne i zewnętrze budynku szkoły oraz GZOPO.
Inwestycję wykonała firma NSI Nowoczesne Systemy Instalacyjne Michał Kinor z Tarnowskich Gór, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu. Projekt został w całości sfinansowany ze środków Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii w ramach programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji w roku 2020. Wartość robót opiewa na kwotę 1 372 062,00 zł.
Po zakończeniu nauki zdalnej uczniowie nakielskiej podstawówki wrócą do ciepłej, estetycznej i ekologicznej szkoły.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *