mgła
poniedziałek
Zapraszamy Mieszkańców na wybory parlamentarne!
13 października 2023 r. | 17:47
0

15 października 2023 roku odbędą się wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Gminy - takie jak nasza - do 20 tys. mieszkańców, które osiągną największą frekwencję w powiecie, otrzymają milion złotych na budżet obywatelski.

Oprócz tego na dodatkowe środki mogą liczyć gminy do 20 tys. mieszkańców, w których frekwencja przekroczy 60% . To 250 tys. złotych dla lokalnego klubu sportowego, rozwój działalności kół gospodyń wiejskich, zespołów ludowych i orkiestr dętych.

O podziale środków, które otrzymają gminy do 20 tysięcy mieszkańców, które uzyskają największa frekwencję w powiecie zdecydują mieszkańcy. Może to oznaczać nowe inwestycje takie jak zakupy książek do biblioteki gminnej czy rewitalizacja jakiegoś skweru albo budowa nowego placu zabaw.

Oprócz tego na dodatkowe środki mogą liczyć gminy do 20 tys. mieszkańców, w których frekwencja przekroczy 60%. Dana gmina otrzyma wtedy:

- 250 tys. zł na rozwój działalności kół gospodyń wiejskich, zespołów ludowych i orkiestr dętych;
- 250 tys. zł dla lokalnego klubu sportowego.

To środki, które mają wzmocnić lokalnie działające grupy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *