bezchmurnie
19°
17°
wtorek
Zapraszamy na Dożynki 2021 oraz „Gyburstag kołoca”
30 sierpnia 2021 r. | 19:31
0

Wójt gminy Świerklaniec Marek Cyl oraz Gminny Ośrodek Kultury w Świerklańcu serdecznie zapraszają na dożynki gminne, które odbędą się 5 września w zabytkowym parku w Świerklańcu. Imprezą towarzyszącą będzie festiwal śląskiego ciasta tj.: „Gyburstg Kołoca”. Śląskie rarytasy będą prezentowane i degustowane przez jury, a także zgromadzoną publiczność.

Program dożynek:

Część oficjalna
14.30 - Msza św. w kościele parkowym p.w. Dobrego Pasterza w Świerklańcu
15.30 – przemarsz korowodu dożynkowego pod amfiteatr w parku oraz koncert Tarnogórskiej Orkiestry Dętej
16.30 - Uroczyste otwarcie Dożynek 2021

Część artystyczna
17.00 – Spotkanie kabaretowo-muzyczne z Krzysztofem Respondkiem
18.00 – Blok folklorystyczny - występy zespołów ludowych:
- „Katarzynki” z Gminy Partnerskiej – Radków
- Zespół Pieśni i Tańca „Miedarzanie"
19.30 – Gwiazda wieczoru – koncert Damiana Holeckiego
Całość w formie kabaretowej poprowadzi Sebastian Mierzwa

Imprezy towarzyszące:

  • 4 IX sobota - zawody Sportowo-Pożarnicze Nowe Chechło, boisko sportowe ul. Leśna 5 w godz. 9.00-13.00
  • 5 IX niedziela – „Gyburstag kołoca” festiwal śląskiego ciasta. Rarytasy takie jak: kołoc ze posypkom, makym, syrym, zisty, kranckuchy i inksze – będą prezentowane i degustowane przez jury, a także zgromadzoną publiczność. Zapraszają Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach,  gmina Świerklaniec i Stowarzyszenie WRAZIDLOK.

Gyburstag kołoca – pokscie co nojlepszego poradzicie upjyc

Kożdyn jedyn co mo we zocy ślonski kołoc może pokozać, co to poradzi nojlepi upjyc. Zaproszomy Wos do Śwjyrkola, przyjedźcie z nojlepszym kołocym - mogecie wygrać "Złoto blacha kołoca". Dlo nojlepszych momy tys geld: nojlepszy pjekosz dostanie 500zł, tyn co stanie na drugym placu 300zł, zaś tyn na trzeciym dostanie do bajtlika 200zł. Cekomy na Wos.

W trakcie tegorocznych Dożynek w Świerklańcu tj. 5 września, Starostwo Powiatowe Tarnowskie Góry, Gmina Świerklaniec i Stowarzyszenie WRAZIDLOK organizują festiwal śląskiego ciasta tj.: „Gyburstg Kołoca”. Śląskie rarytasy takie jak: kołoc ze posypkom, makym, syrym, zisty, kranckuchy i inksze – będą prezentowane i degustowane przez jury, a także zgromadzoną publiczność. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają tytuł „Kołoc ze smakym”, a najlepsze wypieki zostaną nagrodzone „Złotom blachom kołoca” i nagrodami pieniężnymi w wysokości: 500zł, 300zł i 200zł.

Organizatorami "Gyburstagu kołoca" jest Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, Gmina Świerklaniec i Stowarzyszenie WRAZIDLOK. Pani Starosta Krystyna Kosmala obejmie przewodniczenie jury, które zdecyduje o nagrodzeniu najlepszych wypieków.

Wydarzenie jest częścią Dożynek gminnych. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 5 września o godzinie 19.00.

Dodatkowo podczas dożynek:
15.00-19.00 – możliwość szczepienia przeciwko COVID 19 w mobilnym punkcie w Pałacu Kawalera.
Szczepienia dorosłych i młodzieży od 12 r. życia oraz wcześniejszą konsultację lekarską przeprowadzi SPZOZ Świerklaniec.
Szczegółowe informacje: pon-pt w godz. 8.00-17.00
- Świerklaniec pod nr tel: 32 284 49 03
- Nakło śl. pod nr tel: 32 284 39 01
15.00-19.00 - możliwość skorzystania z punktu spisowego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań – mobilny punkt w Pałacu Kawalera.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *