bezchmurnie
19°
17°
wtorek
Zasłużeni dla Województwa Śląskiego
29 lutego 2024 r. | 22:12
0

Marek Cyl i Łukasz Wylężek otrzymali Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Odznaki w imieniu Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego wręczył radny sejmiku Jarosław Szczęsny podczas przerwy w obradach Rady Gminy Świerklaniec 28 lutego.

Odznaki nadawane są przez Kapitułę Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego, która jest doraźną komisją Sejmiku Województwa Śląskiego. Otrzymują je osoby i instytucje, które poprzez swoje wybitne zasługi, wyróżniają się w działalności na terenie województwa śląskiego.

nioskodawcami przyznania odznaki dla Wójta Gminy Świerklaniec Marka Cyla były stowarzyszenia z terenu gminy Świerklaniec.

- To wyróżnienie nadane zostało za całokształt działań Marka Cyla na rzecz naszego województwa. Jest on nie tylko wieloletnim samorządowcem, ale także przywiązanym do kultury i tradycji śląskich społecznikiem. Członkiem lokalnych stowarzyszeń i klubów, w których aktywnie działa – podkreślał Gerard Nickel, który jako Prezes OSP Nakło Śląskie był jednym z wnioskodawców odznaczenia dla Marka Cyla.

O przyznanie odznaki dla Łukasza Wylężka wnioskowała Fundacja Rozbark. Wylężek angażuje się w działalność charytatywną i współtworzy Dzieło Świętego Mikołaja z Nakła Śląskiego.
- To człowiek znany ze swoich zasług, ale także promotor śląskiej kultury, a przede wszystkim tradycyjnego śląskiego stroju, w którym często pokazuje się publicznie – mówił o odznaczanym Jarosław Szczęsny Radny Sejmiku Województwa Śląskiego.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *