bezchmurnie
19°
17°
wtorek
Zatrzymani dwaj sprawcy kradzieży rozbójniczej w markecie
01 czerwca 2022 r. | 07:09
0

Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w jednym z marketów, na ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach, dokonali kradzieży. Sprawcy użyli siły wobec pracownika ochrony i ze skradzionym alkoholem uciekli z miejsca. Odpowiedzą za kradzież rozbójniczą, za co grozić im może nawet do 5 lat więzienia.

W sobotę, przed godziną 18, policjanci tarnogórskiego Wydziału Prewencji zostali skierowani do jednego z marketów przy ulicy Zagórskiej. Zgłoszenie dotyczyły kradzieży alkoholu, której mieli dokonać dwaj mężczyźni. Mundurowi ustalili, że łupem złodziei padły dwie butelki alkoholu o łącznej wartości blisko 100 złotych. Z relacji ochroniarza sklepu wynikało, że mężczyźni użyli przemocy wobec niego, gdy ten złapał ich na gorącym uczynku kradzieży.

Pomiędzy osobami doszło do szarpaniny, po której sprawcy uciekli, zabierając swój łup. Stróże prawa od razu rozpoczęli poszukiwania i zatrzymali sprawców. Byli to dwaj mieszkańcy gminy Tworóg, którzy trafili do policyjnego aresztu. 22-latek z Tworoga i 21-letni mieszkaniec Brynka usłyszeli już zarzuty kradzieży rozbójniczej mniejszej wagi, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi im do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Tarnowskie GóryDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *