bezchmurnie
19°
17°
wtorek
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych i niebezpiecznych w gminie
11 marca 2022 r. | 06:21
0

W marcu 2022 roku w sołectwach gminy Świerklaniec spod posesji będą zabierane odpady wielkogabarytowe. Odpady niebezpieczne będą odbierane w wyznaczonych punktach. Poniżej harmonogram wywozu.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych spod posesji:

  • Nakło Śląskie

21.03.2022 r. ulice: Główna, Powstańców, Parkowa, Morcinka, Sportowców, Brzozowa, Klonowa, Kwiatowa, Sosnowa, Krótka, Dzierżonia, Przyjaźni, Gościnna, Wąska, Obłoków, Górna, Szeroka Grzegorza, Leśna, Kamienna, Rogowa, Romantyczna, Skalista, Jutrzenka, Radosna, Różana, Frezji, Wapienna.
22.03.2022 r. ulice: Strażacka, Stawowa, Wojciecha, Barbary, Szkolna, Kościuszki, 3go Maja, Harcerska, Gawędy, Dworcowa, Wolności, Mickiewicza, Styczyńskiego, Sienkiewicza, Tysiąclecia, Kopernika, Szopena, Wierzbowa, Wieczorka, Orzechowska, Ogrodowa, Łączna, Cicha, Szarika.

  • Orzech

23.03.2022 r. całe sołectwo

  • Świerklaniec

24.03.2022 r. ulice: Tarnogórska, Radzionkowska, Damrota, Pod Wierzbą,  Wiosenna, Parkowa, Bizja, Ostrożnica, Główna, Stawowa, Źródlana, Młyńska, Oświęcimska, Zacisze, Stabińskiego, Kościuszki, Kościelna, Plebiscytowa, Łączna.
25.03.2022 r. ulice: Sąsiedzka, Rodzinna, Przyjaciół, Mazura, Zuchów, Harcerska, Przytulna, Domowa, Miarki, Główna, Błękitna, Gawędy, Widokowa, Piaskowa, Wiśniowa, Na Wzgórzu, Podgórna, Górna, Wspólna, Wolności, Rogowa, 3go Maja, Krótka, Słoneczna, Poprzeczna, Wolności, Gościnna, Bratków, Chabrowa, Kalinowa, Lawendowa, Polna, Romantyczna, Świerkowa, Sosnowa, Żeglarska.

  • Nowe Chechło

26.03.2022 r. całe sołectwo oraz należące do Nakła Śląskiego ulice: Szymborskiej, Jarzębinowa, Magnoliowa, Mrożka, Lasowicka numery 115 i 117 oraz Akacjowa, Dębowa, Kasztanowa w Świerklańcu.

W ramach zbiórki odbierane będą spod posesji następujące odpady wielkogabarytowe: meble domowe: stoły, szafy, sofy, wersalki, fotele, dywany, wykładziny, materace, kołdry, poduszki, walizki, torby podróżne, ramy okienne bez szyb, meble ogrodowe, sprzęt sportowy: rowery, narty, sanki, sprzęt do ćwiczeń, wózki i chodziki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów, duże odpady plastikowe: doniczki, skrzynki, wiaderka.
Uwaga! Ze zbiórki wyłączone są: odpady niebezpieczne i szkodliwe: farby, lakiery, kleje, oleje, smary, środki ochrony roślin itp. oraz opakowania po tych odpadach, odpady ogrodowe, odpady remontowe, lustra, części samochodowe, zderzaki, kołpaki, zużyte opony.

Zbiórka odpadów niepezpiecznych odbędzie się przez punkty mobilne:

- poniedziałek 28 marca 2022 roku - Nakło Śląskie - ul. Główna - parking przy sali gimnastycznej (od 8:00 do 14:00) oraz ul. Szopena-Tysiąclecia (od 14:00 do 20:00);
- wtorek 29 marca 2022 roku - Orzech - ul. Wieczorków w rejonie OSP (od 8:00 do 14:00) oraz ul. Wieczorków-Bytomska w rejonie radaru (od 14:00 do 20:00);
- środa 30 marca 2022 roku - Świerklaniec - ul. Główna - parking przy źródełku (od 8:00 do 14:00) oraz ul. Kościelna przy parkingu (od 14:00 do 20:00);
- czwartek 31 marca 2022 roku - Nowe Chechło - ul. Powstańców w rejonie nr 94 (od 8:00 do 14:00) oraz ul. Lasowicka w rejonie nr 41a (droga boczna) (od 14:00 do 20:00).Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *