zachmurzenie umiarkowane
16°
14°
środa
Zmarł Alojzy Gacki szkoleniowiec i działacz kajakarski, związany z klubem UKS Świerklaniec
08 kwietnia 2021 r. | 07:05
0

"Ze smutkiem przyjąłem informację, że 4 kwietnia 2021 r. w wieku 70 lat zmarł Pan Alojzy Gacki, pochodzący z Nakła Śląskiego szkoleniowiec i działacz kajakarski, związany z klubem z UKS Świerklaniec, w którym szkolił młodych zawodników i którego przez lata był Prezesem."

"Mgr inż. energetyki i budowy maszyn, absolwent Politechniki Śląskiej w Katowicach. W szkołach średnich, m.in. w Tarnowskich Górach, nauczał młodzież podstaw elektrotechniki, ale jego pasją był sport. Tworzył kajakarstwo i umacniał klub w Świerklańcu. Dał początek wielu karierom sportowym; spod jego trenerskiej ręki wyszło wielu reprezentantów naszego kraju. Był pierwszym trenerem mistrza olimpijskiego Tomasza Wylenżka. Po pożarze kajakowni w parku w Świerklańcu w 2008 r. dzięki m. in. jego staraniom wybudowano w jej miejscu nową.

Nabożeństwo żałobne Ś.P. Alojzego Gackiego obędzie się w dniu 8 kwietnia 2021 r o godz. 9:00 w kościele NSPJ w Nakle Śląskim, po którym nastąpi odprowadzenie na miejsce spoczynku.

Pogrążonej w żałobie Rodzinie, Przyjaciołom i Znajomym składam  szczere wyrazy współczucia."

Marek Cyl
Wójt Gminy ŚwierklaniecDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *