zachmurzenie umiarkowane
21°
17°
piątek
Zmiany w komunikacji
20 lipca 2021 r. | 07:00
0

Zmiany w komunikacji podczas zawodów sportowych w Piekarach Śląskich. 

Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach poinformował, że w związku z zawodami sportowymi pn. Piekarski Nocny Półmaraton i Nocna ZaDyszka wraz z zawodami Nordic Walking i zamknięciem dla ruchu piekarskich ulic Maczka, Jana Pawła 11 (od Bytomskiej), Józefskiej i Bytomskiej (od Jana Pawła II do Tarnogórskiej) wieczorem od ok. 20.00 i w nocy do ok. 1.00 z 24.07.2021 roku na 25.07.2021 roku ( z soboty na niedzielę) wprowadza się zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Piekarach Śląskich, Bobrownikach i Świerklańcu.

Zmiany dotyczą:
Linia nr 5 - w kursach o godzinie 19.37 i 20.07 z Tarnowskich Gór, od przystanku Piekary Lipka zostanie skierowana na trasę objazdową przebiegającą ulicami: Bytomską (obsługa przystanku Dwór w ciągu ul. Bytomskiej), Konstytucji 3 Maja, Śląską do Dworca Autobusowego na Osiedlu Wieczorka i ponownie Śląską, Konstytucji 3 Maja, Bytomską do przystanku Piekary Śląskie Bazylika, bez zmiany długości trasy. Nie będą obsługiwane przystanki Piekary Dwór przy ul. Jana Pawła II i Osiedle Wieczorka Szkoła.
W kursach o godzinie 19.09 i 19.39 z Katowic od przystanku Piekary Bazylika linia zostanie skierowana na trasę objazdową przebiegającą od ul. Bytomskiej ulicami: Konstytucji 3 Maja, Śląską do Dworca Autobusowego na Osiedlu Wieczorka i ponownie Śląską, Konstytucji 3 Maja, i Bytomską do przystanku Piekary Śląskie Dwór, bez zmiany długości trasy. Nie będą obsługiwane przystanki Piekary Dwór przy ul. Jana Pawła II i Osiedle Wieczorka Szkoła. W kursach od godziny 20.37 z Tarnowskich Gór i od godziny 20.09 z Katowic oraz w kursie o godzinie 23.53 z przystanku Dołki Kaplica linia kursować będzie dwukierunkową trasą objazdową przebiegającą pomiędzy przystankami Szarlej Poczta i Świerklaniec Park ulicami: Pod Lipami, Obwodową Zachodnią (DW 911), Bytomską, Radzionkowską w Orzechu i Tarnogórską. Nie będą obsługiwane przystanki: Świerklaniec Sady, Kozłowa Góra, Kozłowa Góra Tarnogórska, Piekary Śląskie Lipka, Dwór, Bazylika, Osiedle Wieczorka Szkoła i Dworzec. Wydłużenie trasy wynosi 1,0 km/kurs.

Linia nr 53 - realizacja kursu o godzinie 20.10 z przystanku Osiedle Wieczorka Dworzec odbywać będzie się zgodnie z rozkładem. Kurs z Sączowa o godzinie 21.01 zostanie skierowany na trasę objazdową przebiegającą od przystanku Dobieszowice Kolonia Wesoła do przystanku Świerklaniec Park przez Wymysłów, ulicami żytnią, Kościuszki, Leśną, Brynicką, Tarnogórską i Parkową. O godzinie 22.42 rozpocznie kurs powrotny, tak aby o godzinie 22.50 na przystanku Dobieszowice Kolonia Wesoła włączyć się w aktualny rozkład jazdy. Z obsługi wyłączone będą przystanki: Kolonia Józefka, Kolonia Józefka Cmentarz i Osiedle Wieczorka Dworzec. Wydłużenie trasy 3,8 km/kurs.

Linie nr 73, 114, 164, 264 - od godziny 20.00 zostają skierowane na dwukierunkową trasę objazdową przebiegająca od przystanku Piekary Śląskie Bazylika do przystanku Osiedle Wieczorka Dworzec ulicami: Konstytucji 3 Maja, Śląską, bez zmiany długości tras. Z obsługi wyłączone są przystanki Piekary Śląskie Dwór i Osiedle Wieczorka Szkoła.

Linie nr: 185 i 192 od godziny 20.00 w kursach do Osiedla Wieczorka Dw. od przystanku Piekary Śląskie Technoszczot zostaną skierowane na trasę objazdową przebiegającą od ulicy Ziętka ulicami: Konstytucji 3 Maja i Śląską, bez zmiany długości trasy. Z obsługi wyłączony jest przystanek Osiedle Wieczorka Konstytucji 3 Maja (kierunek jazdy Os.
Wieczorka).
W kierunku Bytomia trasy nie ulegają zmianie.

Linia nr 700 - kurs o godzinie 20.20 z Bytomia realizowany będzie zgodnie z rozkładem, natomiast w kursach o godzinie 21.35 z Wojkowic i o godzinie 22.25 z Bytomia linia zostaje skierowana na dwukierunkową trasę objazdową przebiegającą od przystanku Dobieszowice Kościuszki do przystanku Szarlej Szpital przez Bobrowniki ulicami: Wolności, Polną, Sienkiewicza, 1 Maja, Akacjową. Czołgistów i Wyszyńskiego (śladem linii nr 52). Z obsługi zostaną wyłączone przystanki: Szarlej Poczta, Piekary Śląskie Bazylika, Dwór, Lipka, Kozłowa Góra Tarnogórska, Kozłowa Góra, Kozłowa Góra Zapora, Wymysłów Stacja Pomp, Leśna i Sienkiewicza. Skrócenie trasy o 2,4 km/kurs.

Na trasach objazdowych wszystkie przystanki będą obsługiwane obligatoryjnie. W czasie trwania zawodów przy ulicy Konstytucji 3 Maja w rejonie skrzyżowania z ulicą Bytomską (w dwóch kierunkach) i w rejonie skrzyżowania z ulicą Węglową (w kier. Dw. Autobusowego) zlokalizowane będą tymczasowe przystanki.

Jednocześnie ZTM informuje, że wjazd na Dworzec Autobusowy możliwy będzie od ulicy Śląskiej, natomiast wyjazd ulicą Jana Pawła II w kierunku ulicy Śląskiej, pasem ruchu ograniczonym zaporami drogowymi. W rejonie zawodów sportowych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zastosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *