bezchmurnie
wtorek
Zostaw swój 1% podatku w gminie Świerklaniec
22 lutego 2022 r. | 07:00
0

Rozpoczyna się okres rozliczania rocznego podatku dochodowego za 2021 rok. Już od 15 lutego 2022 roku resort finansów udostępnia nasze zeznania podatkowe PIT 2021. Na Portalu Podatkowym będzie czekał na podatnika wstępnie przygotowany e-PIT 2021. To doskonały moment, aby wesprzeć organizacje, które pomagają potrzebującym.

- Tak jak w latach ubiegłych zachęcam Państwa do przekazania jednego procenta swojego podatku podmiotom działającym na terenie gminy Świerklaniec. Dzięki temu pieniądze będą mogły zostać w naszej gminie i realnie wspomóc nasze organizacje i naszych mieszkańców. Włączając się w „akcję 1%” mamy wpływ na to czyje konto zasili cegiełka w postaci procenta naszego podatku - mówił Marek Cyl wójt gminy Świerklaniec.

Jak to zrobić? Podatnik przy okazji rozliczania swojego zeznania podatkowego za 2021 rok może wybrać jedną organizację (stowarzyszenie czy fundację), której działalność chce wesprzeć. W składanym przez siebie zeznaniu podatkowym musi wpisać dane pozwalające na właściwe zidentyfikowanie organizacji pożytku publicznego, której konto chce zasilić, tj. nr KRS i wpisać cel szczegółowy.

1% naszego podatku to niewiele, ale zarazem tak wiele dla innych!  Organizacje pożytku publicznego działają po to, aby poprawić jakość naszego życia. Są to przede wszystkim stowarzyszenia i fundacje, które prowadzą działalność na rzecz osób ze trudną sytuacją życiową lub materialną: organizacje działające na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych, organizacje wspierające starszych, bezdomnych, a także otaczające opieką dzieci, wspierające działania ekologiczne albo ochronę i opiekę nad zwierzętami. Są wśród nich także stowarzyszenia i kluby sportowe. Dla nich wszystkich Twój 1% podatku jest bardzo ważny.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *