deszcz
13°
11°
czwartek
Fot. Metropolia GZM
Na koniec stycznia w gminie Świerklaniec było 223. bezrobotnych
24 lutego 2019 r. | 13:27
0

Według danych udostępnionych przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach, stopa bezrobocia na koniec 2018 roku przedstawiała się następująco:

– powiat tarnogórski 5,3 %;
– województwo śląskie 4,3 %;
– kraj 5,8 %.

W gminie Świerklaniec na koniec stycznia było 223 bezrobotnych. Według danych 28 osób było uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych.

Najwyższa Izba Kontroli (NIK) skontrolowała 21 Powiatowych Urzędów Pracy. Podczas kontroli zbadano, jak Urzędy Pracy pomagały bezrobotnym w latach 2014-2017. Kontrola nie pozostawiła złudzeń. Powiatowe Urzędy Pracy są nieefektywne. Więcej na ten temat znajdziecie TUTAJ

Skoro bezrobocie spada, urzędy pracy są nieefektywne, to może najwyższy czas podjąć działania mające na celu likwidację niepotrzebnych jednostek administracyjnych, które generują miliardowe koszty utrzymania?

Więcej szczegółów dotyczących bezrobocia w powiecie tarnogórskim znajdziecie poniżej. 

ŁUKASZ DUDEKDodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel tego serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).