słabe przelotne opady deszczu
20°
19°
piątek
Najbardziej zadłużona gmina w powiecie tarnogórskim
18 października 2018 r. | 12:51
9

Wydawałoby się, że Gmina Świerklaniec pod przewodnictwem wójta Marka Cyla jest najbardziej zadłużoną miejscowością w powiecie tarnogórskim. Dług gminy według danych z 2017 roku wyniósł blisko 10 mln zł, co daje 830 zł zobowiązania na jednego mieszkańca. Jednak najbardziej zadłużoną gminą w powiecie tarnogórskimOżarowice, gdzie dług przypadający na jednego mieszkańca wynosi 2 794 zł, a łączna suma zobowiązań gminy wynosi blisko 16 mln zł.

Cały raport przygotowany przez Polską Agencję Prasową możecie znaleźć TUTAJ.

ŁUKASZ DUDEK9 odpowiedzi na “Najbardziej zadłużona gmina w powiecie tarnogórskim”

 1. Przedsiębiorca pisze:

  To takie polskie – wydawać więcej niż się ma w budżecie. Nieważne kto to spłaci i jak, ważne, żeby było. Osobiście jestem zwolennikiem wolniejszego tempa rozwoju, ale w ramach budżetu gminy, a nie wpadania w niepotrzebne zadłużenia. I wcale nie uderzam tutaj w Pana Wójta Cyla, bo być może zadłużenia zostały zaciągnięte za poprzedniego wójta, jednak ktoś za to teraz odpowiada.

  5
  27
  • Czym zawiniłem Adminowi? pisze:

   Dlaczego usunięto mój post zatytułowany “Dług długowi nie równy”. Co zdaniem Admina było w nim nieprawdziwe lub obrażające? Prosze o odpowiedź lub przywrócenie postu.

   31
   0
   • Jak to co? pisze:

    Wykazałeś autorowi tekstu, że z rzetelnością dziennikarską bardzo się rozminął to się nie dziw, że zgodnie z nową tendencją objął cię cenzurą. Jak będziesz pisał pochlebnie o administratorach strony, to nikt cię nie wymaże.

    37
    0
 2. Zadłużony pisze:

  Panie Dudek, liczę że za te kłamstwa KwwMarekcyl pozwie pana w trybie wyborczym. Nikt nie bierze pana na poważnie, nie jest pan niezależny tylko postawił sie po stronie p. Domogały i PISu
  http://www.kwwmarekcyl.pl/stop-dla-klamstwa

  38
  0
  • GL pisze:

   Pan redaktor chyba wziął sobie do serca wynik postępowania sadowego, bo szybko przerobił całą treść niniejszego artykułu. Z pierwotnej wersji tekstu tylko zdjęcie zostało !!!

   33
   0
 3. Wyborca pisze:

  u nas jest już dużo ale mam nadzieję, że ożarowic nie dościgniemy

  5
  5
 4. Jakie będzie zadłużenie? pisze:

  Coś tu się nie zgadza. Przecież na samą kanalizacje pożyczka powinna wynosić ponad 11 milionów złotych. To uchwała z lutego, a teraz jest październik.
  Czy to znaczy że zadłużenie blisko 10 milionów jest bez tej pożyczki na kanalizację?

  http://bip.swierklaniec.pl/index.php?option=com_govarticle&view=article&id=6071:uchwala-nr-liv-367-18-rady-gminy-swierklaniec-z-dnia-22-lutego-2018-r-w-sprawie-zaciagniecia-pozyczki-w-narodowym-funduszu-ochrony-srodowiska-i-gospodarki-wodnej-w-warszawie-na-realizacje-zadania-pn-budowa-kanalizacji-sanitarnej-i-deszczowej-na-terenie-gm&catid=319&Itemid=197

  To jak to jest? Cyl wziął ta pożyczkę czy nie? A jeśli nie to dlaczego? Nie robimy kanalizacji?
  A jeśli weźmie pożyczkę to jakie będzie zadłużenie? 21 milionów czy ile w końcu? Czy ktoś to może wytłumaczyć?

  4
  6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *