słabe przelotne opady deszczu
20°
19°
piątek
UG Świerklaniec
Nowy wóz dla OSP Nowe Chechło
20 maja 2019 r. | 18:46
0

Dzisiejszego dnia OSP Nowe Chechło otrzymało od Komendy Powiatowej PSP w Tarnowskich Górach swój pierwszy wóz bojowy.

Otrzymany wóz bojowy, jest to używany lekki samochód kwatermistrzowski Lublin. Wóz przekazała nieodpłatnie Komenda Państwowej Straży Pożarnej z Tarnowskich  Gór

- Wóz zostanie wyposażony w sprzęt zakupiony w ramach funduszu sołeckiego. Trzeba jeszcze nadać mu nowe numery i będzie mógł być wykorzystywany w akcjach bojowych – powiedział prezes OSP Nowe Chechło Bogdan Coder.

Wójt Marek Cyl podkreślił, że gmina Świerklaniec będzie dalej wspierała strażaków ochotników z Nowego Chechła – to wielki dzień dla OSP Nowe Chechło. Samochód zwiększy możliwości straży, a co za tym idzie, poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Nowego Chechła i całej naszej gminy. Wartość nowego pojazdu  to ponad 50 tys. zł.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *