-5°
wtorek
-5°
środa
Ogromne zatrudnienie w Urzędzie Gminy Świerklaniec!
07 lutego 2018 r. | 19:37
15

Na początku grudnia 2014 roku Urząd Gminy Świerklaniec zatrudniał 41 osób.

Przez 3 lata kadencji Wójt Mark Cyl zatrudnił dodatkowo 43 osoby! Na dzień dzisiejszy Urząd Gminy Świerklaniec zatrudnia łącznie 86 osób. A jak wygląda sytuacja zatrudnienia w jednostkach organizacyjnych gminy, na tę chwilę nie wiemy, ponieważ Wójt nie posiada lub nie chce udzielić takich informacji.

Poniżej publikuję pismo jakie otrzymałem z UG Świerklaniec.

ŁUKASZ DUDEK

 15 odpowiedzi na “Ogromne zatrudnienie w Urzędzie Gminy Świerklaniec!”

 1. Ed napisał(a):

  Szkoda, że nie potrafi Pan czytać Panie Dudek… ale do tego już się przyzwyczailiśmy…

 2. z Orzecha napisał(a):

  Do wyborów jeszcze kolejnych 40 zatrudni. Za wszystko i tak zapłacą mieszkańcy

 3. Kazik napisał(a):

  Wychodzi na to, że w czasie kadencji Wójt zatrudnił 10 osób. Gdzie tu sensacja? Brak informacji o zatrudnieniu w poszczególnych jednostkach organizacyjnych jest jedynym zgrzytem.

  • Anka napisał(a):

   Czyli 10 to mało? Kiedyś robotę robiło 41 osób z urzędu + 30 z GOR, teraz jest potrzebnych 86. Jakby nie liczyć 86-41-30=15 a nie 10.

   • Mariusz z Chechła napisał(a):

    Pewnie byście woleli, żeby tych ludzi z GOR-u Cyl zwolnił. Jakaś Pani Radna za to na sesjach obiecywała, że im pomoże znaleźć pracę! Jak mówiła to tylko obiecywała! To dobrze, że ludzie mają robotę, dzięki temu mniejsze bezrobocie jest i tyle, w końcu UG z przyleglosciami to też pracodawca.

   • Matematyka napisał(a):

    Ja przeczytałem że 4 jest na robotach publicznych (czyli nie kosztuje to Urzędu, bo płaci im PUP), a jedna osoba na zastępstwo, to jednak jest 10. Podobno złośliwi liczą inaczej 🙂

 4. Mirek napisał(a):

  Administracja za kadencji wójta Cyla bez wątpienia się rozrosła a przy okazji różne funkcje w strukturach gminy znalazły osoby spokrewnione z włodarzem naszej gminy. To chyba dość skutecznie zniechęca dużą część mieszkańców przed oddaniem głosu na p. Cyla w zbliżających się wyborach samorządowych,

 5. Alojzy napisał(a):

  Napisz no Mirku, co to za krewni Cyla, bardzo chętnie się dowiemy??? Mnie nie interesuje zatrudnienie, Urząd ma funkcjonować ok, a oceniać kadencję będę przez pryzmat tego, co zrobione i ile kasy z zewnątrz pozyskane.

  • Radek napisał(a):

   część oceni w taki właśnie sposób jak piszesz, inni ocenią przez pryzmat spierdzielonych robót jak np. na Stabińskiego, jeszcze inni mając na uwadze aferę rozporkową, itd. itd.

 6. Chichot napisał(a):

  Chodzi o to, że Radek przyciął sobie swojego pe**sa zamkiem w rozporku i teraz z bólu głupoty wypisuje. BTW napisz Radziu, co tam spierd*lone jest na ul. Stabinskiego, no bo jak był odbiór, kasa poszla do wykonawcy i dotacja wzięta od wojewody, a jest „spierd*lone” to trzeba prokuraturę zawiadomić 😀

  • do chichotu napisał(a):

   O tym co zostało zawalone pisano nawet w Gwarku. Nawet pisano, że tej robocie powinien się przyglądnąć prokurator.
   Roboty nie zrobiono w terminie, aneksowano umowę kilka razy a odsetek nie naliczano, czy to nie jest przypadkiem działanie na szkodę?
   Firmy przy tych ulicach zostały pozbawione klientów, wydłużające się roboty powodowały dla nich straty.

   Teraz pytanie Chichocie czy odebrano ją prawidlowo?

   • Kris napisał(a):

    może pan próbować robić idiotów z ludzi panie marku ale ludzie nie są głupi
    rozmawiając z mieszkańcami gminy odnoszę wrażenie że po wyborach już pan nie będzie tak sypał żartami

  • Kris napisał(a):

   może pan próbować robić idiotów z ludzi panie marku ale ludzie nie są głupi
   rozmawiając z mieszkańcami gminy odnoszę wrażenie że po wyborach już pan nie będzie tak sypał żartami

 7. Chichot napisał(a):

  Radziu, prokuratura jest w TG na ul. Opolskiej, jakby co. Donoś 😁😁😁

Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel tego serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).