-6°
poniedziałek
-5°
wtorek
Fot. KPP TG
W Orzechu skradziono akumulatory. Pies wytropił łup
21 września 2017 r. | 18:39
0

Tarnogórscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w nocy ze środy na czwartek z czterech samochodów ciężarowych zaparkowanych na terenie jednej z firm znajdujących się w Orzechu, ktoś ukradł 7 sztuk akumulatorów wartych 6 tys. złotych. Po sprawcy przestępstwa oraz akumulatorach nie było już śladu. Funkcjonariusze na miejsce kradzieży sprowadzili psa tropiącego - Jantara, którego przewodnikiem jest st. asp. Robert Pietrzyk. Pies podjął trop i poprowadził policjantów do miejsca, gdzie złodziej załadował łup i odjechał samochodem. Policjanci po śladach dotarli na skraj znajdującej się w Nakle Śląskim polany, oddalonej około 2 kilometry od miejsca kradzieży. Przewodnik wraz ze swoim psem podjęli dalszy trop i w wyniku penetracji terenu znaleźli ukryte w krzakach akumulatory. Skradziony łup trafił już w ręce prawowitego właściciela. Aktualnie trwają poszukiwania amatora cudzego mienia.

źródło/foto: KPP TGDodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel tego serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).