Ponad 71 tys. zł dla przewodniczącego
07 października 2017 r. | 23:34

Pan Jerzy Siwy jest pracownikiem Urzędu Miasta w Rudzie Śląskie oraz przewodniczący w Radzie Gminy Świerklaniec.

Pan Jerzy uzbierał w walucie polskiej 2000 zł. W 2016 roku za pracę w Urzędzie Miasta Ruda Śląska otrzymał 57 668,98 zł. Za sprawowaną funkcję przewodniczącego w Radzie Gminy Świerklaniec, p. Siwy w ubiegłym roku otrzymał dietę w wysokości 13 500 zł.

Warto tutaj wspomnieć, że obywatel nie ma prawa do wglądu zarobków urzędnika niższego szczebla. Jest to dla mnie niezrozumiałe. Radny, który otrzymuje "mniejsze" pieniądze, musi udostępnić opinii publicznej swoje oświadczenie majątkowe, jeśli chce otrzymać dietę, a urzędnik, który dostaje dość pokaźne pieniądze, nie jest zobligowany do wykazania swoich zarobków.

Więc w tym przypadku, gdy pracownik urzędu jest radnym, możemy dowiedzieć się ile zarabia rocznie urzędnik niższego szczebla pracujący w Rudzie Śląskiej.

ŁUKASZ DUDEK

3 odpowiedzi na “Ponad 71 tys. zł dla przewodniczącego”

1. Mirek napisał(a):

Zaglądanie do portfeli innych – ulubione zajęcie wielu Polaków!

2. Ed napisał(a):

Z tego co się orientuje to zarobki urzędników są bliższe najniższej krajowej niż „pokaźnym pieniądzom”

3. Edward napisał(a):

Co się wszyscy tak sądzą na ten samorząd? Lepiej w markecie pracować: http://www.portalsamorzadowy.pl/praca/barbara-piontek-samorzadowcy-zarabiaja-mniej-niz-w-lidlu,98803.html